Motywacja pracowników poprzez paczki i bony świąteczne - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 4 Sierpień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Dominika, Jan, Protazy
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


W wielu firmach w okresie świąt docenia się pracownika i stosuje się, jakże miłą tradycję wynagradzania podwładnych po przez premie świąteczne, listy z życzeniami, paczki dla dzieci, bony czy nawet dodatkowy dzień wolny od pracy. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to bardzo dobra okazja do takich praktyk. Jest to wspaniała forma systemu motywacyjnego danego pracodawcy. Zadowolony i doceniony pracownik jest wydajniejszy i chętny do lepszej efektywności w pracy. Nie wszyscy to wiedzą, albo nie chcą wiedzieć. Najpopularniejszą formą świadczeń świątecznych są bony podarunkowe i karty rabatowe. Bardzo modne są ostatnio bony kulturalne do wykorzystania na przykład w kinie czy teatrze. Kolejną formą motywacji i wdzięczności za cały rok pracy są paczki dla dzieci pracowników. No i wreszcie premia świąteczna - ta sfera to chyba jest najlepsza, bo pracownik otrzymuje gotówkę, którą może spożytkować na dowolny cel. W wielu firmach pracodawca daje dzień wolny np. 24 grudnia. Jest to forma najbardziej doceniana przez kobiety, które mają w tym dniu dużo pracy związanej z przygotowaniem kolacji wigilijnej dla rodziny. Te wszystkie gesty, jakże miłe i pozytywne na pewno mają ogromny wpływ motywacyjny na pracownika. Niechaj wszyscy mają taki gest obdarowywania jakimkolwiek rodzajem "wynagrodzenia" i docenienia pracownika.

Każdy rodzaj wymienionego gestu świątecznego zostanie przyjęty z wdzięcznością i będzie lepiej rokował stosunek pracowników do pracodawcy. Okres świąteczny ma szczególny charakter obdarowywania prezentami i stwarzaniem miłej atmosfery. Słowa "Wesołych Świąt" niechaj będą prawdziwymi wyrazami wypowiadanymi przez nas wszystkich. Nie tylko słowa są ważne, ale wszystkie czyny i gesty dla drugiego człowieka, a zwłaszcza dla swojego pracownika są szczególne.

RRz
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone