Najbardziej uszanowana paczka - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 4 Sierpień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Dominika, Jan, Protazy
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


- To już wystarczy! Po co wy jeszcze idziecie? Matko, nigdy nie dostałam tyle prezentów, nawet na własnym ślubie!

Pani Dorota i pan Józef to małżeństwo po 50-tce. Mieszkają z dwójką dzieci – 15-letnim Łukaszem i 19-letnią Kasią.

Już przy pierwszej wizycie wiedzieliśmy, że to w 100% paczkowa rodzina - opowiada Natalia, wolontariuszka, która odnalazła rodzinę. I dodaje: - W tym domu widać wielki szacunek dla pracy i szacunek dla rzeczy, które posiadają. Pani Dorota podejmuje się każdej pracy, nawet za 400 zł miesięcznie – bo to zawsze coś, a poza tym, kiedy pracuje czuje się potrzebna.

Tata marzył o wkrętarce, bo ciągle sam coś remontuje w domu i wokół niego. Pani Dorota marzyła o garnkach - cały czas gotuje w tych, które dostała na ślub. Wyglądały, jak „obiekty muzealne” - nie miały uchwytów i były dziurawe. 15-letni Łukasz, który odziedziczył zamiłowanie do majsterkowania po ojcu, marzył o modelu do sklejania. A uzdolniona muzycznie Kasia o gitarze.

Kiedy w czasie finału SZLACHETNEJ PACZKI, wolontariusze wnosili paczki – a było ich 13 – pani Dorota krzyczała:

- To już wystarczy! Po co wy jeszcze idziecie? Matko, nigdy nie dostałam tyle prezentów, nawet na własnym ślubie!

Kasia, widząc nową gitarę klasyczną, natychmiast wybuchła płaczem i przytuliła się do instrumentu. Już wcześniej za samodzielnie zarobione pieniądze kupiła sobie samouczek i nawiązała kontakt z osobą, która będzie uczyć ją gry za darmo.

-Rodzina jest przykładem czegoś takiego, co można określić „mądrą biedą” – chociaż jest biednie, to nie ma kredytów, długów, rachunki są zapłacone, dzieci muszą mieć ciepło i co zjeść, a potrzeby rodziców są na końcu – podkreśla wolontariuszka.

Darczyńcy myślą o długotrwałym kontakcie z rodziną. Chcą ciągle pomagać. I już nawet mają pomysł - Łukasz marzył o laptopie. Jego mama protestowała – to za drogi prezent, zbyt wiele. Jego 10-letni komputer jest jeszcze dobry.

Ale Natalia wie, że to będzie najbardziej uszanowany laptop na świecie.

źródło: http://szlachetnapaczka.pl

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone