Wejdź na pierwszy stopień, zrób pierwszy krok - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 17 Październik 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 


Widzisz schody i co?
Widzisz drabinę i co myślisz?
Przed Tobą daleka droga i co Ci przychodzi do głowy?
Ważna decyzja przed Tobą - postanów coś.

Dylematy życiowe zawsze były i będą, ale to od nas zależy czy poddamy się czy podejmiemy próbę rozwiązywania problemów i podejmowania odpowiednich decyzji. Przyszłość jest nie znana, ale znana jest przeszłość, na której możemy się opierać. Doświadczenie życiowe podpowiada nam czasem, co zrobić. Jednak możemy się mylić, bo jesteśmy mądrzejsi o pewne sytuacje, które nie były dobre dla nas. Doświadczenie to jedno, ale motywacja to drugie. Motywować się mogą, jedynie rozumne istoty, do których należy człowiek, jednak nie każdy. Chęć osiągania celu to motyw do działania. To właśnie jest nasza motywacja, która musi mieć określone założenie.

Zakładamy, że chcemy zebrać owoce z drzewa i musimy wejść na drabinę. Co nas czeka? - Musimy najpierw wejść na pierwszy szczebel tej drabiny. Skoro jesteśmy na pierwszym szczeblu to wchodzimy na drugi i tak dalej. To jest nasza droga do celu, jakim jest zebranie owoców z drzewa.

Widząc schody również musimy zacząć od tego pierwszego stopnia - później już idzie. Docierając na samą górę osiągamy cel. Zepsuta winda w wieżowcu nie powinna nas martwić - są schody. To nasz mózg wysyła informację do nóg, abyśmy mogli sprawnie poruszać się po schodach. Spełniając "rozkaz" naszego mózgu osiągamy cel za pomocą nóg, jako narzędzi wykonawczych i znajdujemy się w naszym domu po ciężkim dniu pracy.

W ten sposób motywujemy się. Pewne czynniki sprawiają, że musimy coś zrobić, coś co nie raz wydaje się nam trudne. Po osiągnięciu celu jesteśmy zadowoleni, usatysfakcjonowani tym, co zrobiliśmy. To proste przykłady codzienności, ale obrazują sedno sprawy, której na imię motywacja. Samo zaparcie się i pokonywanie słabości to sens życia, jaki wymyka się nam spod kontroli. Przy obecnym systemie technologicznym, w którym wyręcza nas się od samodzielności to nadal poważny problem bycia zmotywowanym do chodzenia "pod górkę". W galeriach handlowych ruchome schody zabierają nas w podróż na piętra, ale to ma inny podtekst. Ja nawet, jeśli korzystam z ruchomych schodów to idę po nich w górę i w dół za pomocą nóg. W ten sposób przyspieszam mój ruch i szybciej osiągam cel. Wykorzystujmy wszystkie swoje intelektualne walory inteligencji, jakie ma człowiek do tego, abyśmy nie stawali się "robotami" obecnych czasów. Korzystanie z technologii również może być naszą motywacją do działanie, ale już to pozostawiam na inną rozmowę.

RRz

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone