Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wyloguj się do życia to ogólnopolski projekt społeczny – pierwszy, który na tak dużą skalę chce zwrócić uwagę na problem uzależnienia od sieci i komputera oraz zachęcić do częstszego uczestnictwa w prawdziwym świecie.

Autorem i realizatorem projektu jest Fundacja Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych – FIRST. Akcja finansowana jest przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.

{youtube}mjJbW6UOir0{/youtube}

Cele projektu

• Uświadomienie rosnącego zagrożenia uzależnieniem od komputera i Internetu
• Edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz czynników mających wpływ na rozwój uzależnienia
• Zachęcenie osób w grupach ryzyka do szukania alternatyw wirtualnej rzeczywistości

Pierwszy etap


W pierwszym etapie, skierowanym do jednej z najbardziej zagrożonych grup – uczniów gimnazjów, powstał film edukacyjny, który trafi do szkół w całej Polsce. Jego skrócona wersja (trailer) będzie dostępna w Internecie. Film ma być bazą do przeprowadzenia lekcji wychowawczej na temat uzależnienia od sieci i komputera oraz konkursu dla szkół na plakat inspirowany tą tematyką. Całość była na bieżąco konsultowana merytorycznie z psychoterapeutami i terapeutami uzależnień. Do udziału w projekcie udało się także zaangażować w charakterze Ambasadora jednego z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych wśród młodych ludzi rapera – Wojtka Sokoła Sosnowskiego, co zwiększa szansę na dotarcie do tak wymagającej grupy, jaką jest młodzież. Sokół jest również współtwórcą koncepcji filmu i gra w nim jedną
z ról.

Do udziału w tworzeniu scenariusza zaproszeni zostali także pisarz i dziennikarz - Jakub Żulczyk oraz zdobywca Fryderyka i nagrody za najlepszy scenariusz do teledysku grupy WWO „W aucie” - Kuba Łubniewski - w projekcie Wyloguj się do życia pełniący rolę reżysera i głównego operatora. Nad produkcją filmu czuwał jeden z największych i najbardziej doświadczonych polskich domów produkcyjnych – Film Produkcja (www.filmprodukcja.com).
 
Źródło: Informacja prasowa