Wysokie oczekiwania są kluczem do wszystkiego - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 17 Październik 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Słowa te wypowiedział kiedyś Sam Walton, założyciel sieci sklepów Wal-Mart.Człowiek ten stowrzył swój biznes można powiedzieć "od zera". Jako młody chłopak pracował w różnych zawodach, żeby utrzymać rodzinę. Stworzenie sieci sklepów w Stanach Zjednoczonych zajęło mu wiele lat i kosztowało wiele wysiłku.W chwili, gdy umierał, sieć obejmowała już 1960 sklepów, zatrudniał  380 tys. ludzi, a sprzedaż roczna opiewała na kwotę 50 mld dolarów.

Tytułowe stwierdzenie jest więc odzwierciedleniem tego, co osiągnął Sam Walton. Gdyby nie dążył do rozwoju i zamknął się tylko w wąskim kręgu swoich oczekiwań i możliwości, z pewnością nigdy nie zbudowałby Wal-Martu i nie osiągnął sukcesu w takiej skali.

W głębi siebie pewnie większość ludzi marzy o bogactwie, o zdobyciu majątku, gdyż w dzisiejszej rzeczywistości wartością, od której zależy bardzo wiele w naszym życiu jest pieniądz.
Biorać pod uwagę także dynamikę i burzliwość otoczenia, każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie można stać w miejscu, zatrzymywać się w swojej "strefie komfortu". Za chwilę może się bowiem okazać, iż świat poszedł do przodu, zmieniły się realia, a ja dalej robię to samo, zarabiam tyle samo, z tą róznicą, że te zarobki są już dużo mniej warte.

Dlatego ciągłe stawianie sobie wysokich oczekiwań, a co za tym idzie własny rozwój w każdej dziedzinie życia, szukanie nowych możliwości, jest kluczem do osiągnięcia wszystkiego, o czym marzymy.

Oczywiście nie kończy się tylko na oczekiwaniach. Jeśli czegoś chcesz, nie możesz liczyć, że nie ruszysz się z miejsca i to samo do Ciebie przyjdzie. Czasem pojawiają się takie szanse, ale pewność mamy tylko wówczas, gdy sami kierujemy swoim życiem i czynnie działamy. Wtedy nawet, jeśli coś nie uda się za pierwszym razem, szukamy nowych rozwiązań, nowych możliwości, i tak do skutku, aż osiągniemy zamierzony cel.

Trzeba zadać sobie pytanie, kim chcę być, dokąd dojść i co osiągnąć?

Czy tak jak Sam Walton rozwijać się, "budować coś" i sukcesywnie dążyć do osiągnięcia szeroko rozumianej "wolności finansowej"?

Może lepiej robić ciągle to samo i stać w miejscu czekając co się wydarzy?

A może nie chcę nic osiągnąć, nic robić, w nic wierzyć, tylko biernie czekać na to co przyniesie los i narzekać, że wszystko jest nie tak?

Wybór należy do Ciebie.

 

fot. sxc.hu

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone