Bunt uratował moje życie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 17 Październik 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zmotywuj się - przeczytaj

Nie ma co ukrywać. Wielu ludziom jest ciężko. Wtedy pojawia się pokusa, by oddać swoje życie w ręce innych. By przerzucić na tych ludzi odpowiedzialność za swoje życie. Do mnie, jako do księdza, w tej sprawie przychodziło wielu ludzi. Czasami dawałem się naciągać. Jednak jeśli widziałem, że taka osoba uzależnia się, że staje się swego rodzaju „wampirem emocjonalnym”, pojawiał się we mnie bunt.

To wewnętrzny bunt uratował moje życie. Gdybym tym naciskom ulegał dłużej, już pewnie bym nie żył. Wiem, co to znaczy mdleć z przemęczenia. Dzisiaj uważam, ze wykańczałem się dlatego, że chciałem żyć za innych. A oni chcieli żyć na mój koszt. Uważam również, ze ludzką rzeczą jest ulegać pokusie. Ale głupią, dawać się wciągać w upadek innych.

Życie jest kapryśne, jak pogoda

Miłość to spotkanie dwóch żywiołów. To jedno z moich ostatnich odkryć. Przez jakiś czas wydawało mi się, że można życie uporządkować. Ale okazało się, że życie jest kapryśne, jak pogoda. Dzisiaj postrzegam człowieka jako mieszankę żywiołów: ciała, które żyje swoim życiem, myśli wiecznie nieuczesanych, pragnień nieogarniętych, pożądań, które uwielbiają w nas dominować.
 
Ten, kto kocha, nigdy nie będzie się nudził
 
W tym wszystkim jest jeszcze wolność. I właśnie tak, spotykam drugiego człowieka, który jest dokładnie takim samym żywiołem. A każde prawdziwe spotkanie przypomina reakcję jądrową: jest żywiołem żywiołów.
 
Nigdy nie można przewidzieć wyniku spotkania. I to jest właśnie piękne w życiu. Wiem, jak jest, ale za chwilę wszystko może się zmienić. Ten, kto kocha, nigdy nie będzie się nudził. Możemy jedynie starać się z każdej chwili wydobyć to, co jest w niej najpiękniejszego. Wiem, kim jestem dzisiaj i co dzisiaj o tym wszystkim myślę. Jeśli jednak spotkam Ciebie, wszystko może się zmienić.
 

Ks. Jacek WIOSNA Stryczek
źródło: http://www.szlachetnapaczka.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone