Dzień Pozytywnego Myślenia - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 19 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Konstancja, January
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Pomysłodawcą tego święta, jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. W kraju jej pochodzenia czyli w Stanach Zjednoczonych to nietypowe święto obchodzi się 13 września. W Polsce przypada ono na dzień 2 lutego. Kirsten Harrell bada wpływ optymistycznego nastawienia na zdrowie i procesy leczenia, a trzeba też dodać, że robi to również na własnej osobie. Wyniki tych badań są na prawdę optymistyczne. Jednoznacznie mówią, że ludzie, którzy mają optymistyczne podejście są mniej narażeni na choroby serca, wylewy, depresję czy nowotwory.

Dzień Pozytywnego Myślenia ma nam wszystkim dać poczucie wiary w lepszy świat, nakłonić nas do optymistycznego patrzenia na wszystkie sprawy, które krążą wokół nas i że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Równowaga biologiczna naszego organizmu ma obromne znaczenie na postrzeganie świata. Dokonać tego można w sposób, jaki proponują naukowcy, a mianowicie być człowiekiem optymistycznego charakteru, a jeśli nie mamy wrodzonych predyspozycji to należy uczyć się pozytywnego myślenia.

Zapytani młodzi ludzie często odpowiadają: wyniki w nauce dają mi motywację, mam takie hasło: wszystko będzie dobrze, jakoś się ułoży, z natury jestem pozytywnie nastawiony do życia. I o to w tym chodzi, abyśmy byli optymistami i pozytywnie nastawieni do życia. Myślenie, wiara, nadzieja, optymizm, pozytywy to hasła dla wszystkich.

RRz, fot. PRz

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone