HEROSI NA 100% - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 19 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Konstancja, January
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

(Fot. http://www.herosi.eu/)

Skoro portal pomia.pl jest portalem niosącym jak najwięcej pozytywnych informacji, to nie można nie wspomnieć o ludziach, którzy osiągając sukcesy pragną dzielić się dobrem z innymi i wspierają różne fundacje charytatywne.

Jedną z takich organizacji jest fundacja Herosi, którą już od kilku dobrych lat wspierają polscy siatkarze.  Praktycznie przez cały czas oddają swoje stroje meczowe, zdjęcia z autografami, oraz medale przywiezione z największych światowych imprez fundacji, dzięki czemu udało się uzbierać sporo pieniędzy potrzebnych do zakupu sprzętu do leczenia.

Fundacja Herosi zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom niepełnosprawnym ale także wyposaża w sprzęt medyczny dziecięce oddziały onkologiczne. Realizuje życzenia dzieci z chorobą nowotworową, organizuje wizyty sportowców na oddziale oraz spotkania z chorymi dziećmi, przez co często przywraca im radość życia i wiarę w to, że mogą wyjść z ciężkiej choroby. Organizuje również profesjonalne sesje zdjęciowe dla pacjentów oddziałów onkologicznych, które pokazują ich piękno na pierwszym planie, a nie chorobę!

Polscy siatkarze razem z włoski trenerem Andreą Anastasim, z chęcią biorą udział w różnych akcjach organizowanych przez fundację. Chociażby na ostatnich meczach Ligi Światowej rozgrywanych w Warszawie, wolontariusze zebrali pokaźną sumę, która została przeznaczona na zakup sprzętu medycznego dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, w okresie przedświątecznym siatkarze malują bombki albo pisanki, które później zostają przekazane na licytacje, odwiedzają swoich wiernych fanów na oddziałach onkologii, czy też zapraszają chore dzieci na ważne mecze, aby tak, jak każdy kibic mogły poczuć tę niesamowitą atmosferę. Sportowcy zawsze zgadzają się odwiedzić także poszczególne Domy Dziecka, czy wziąć udział w sesjach zdjęciowych z podopiecznymi fundacji.

Tylko dzięki zlicytowanym w grudniu ubiegłego roku bombkom, wcześniej malowanych przez siatkarzy, fundacji udało się wyposażyć oddział onkologii IMiD w Warszawie w sprzęt medyczny, m.in: pompy do chemioterapii, sprzęt monitorujący czynności życiowe czy rehabilitacyjny.

Pomoc niesiona małym podopiecznym fundacji Herosi przez znanych sportowców i nie tylko ma na celu zwrócenie uwagi na problem, jakim jest brak profesjonalnego sprzętu medycznego przez zwykłych ludzi, którzy zabiegani w natłoku codziennych spraw, często nie dostrzegają problemów innych. Przez włączenie się do różnych akcji charytatywnych można bardzo pomóc młodym ludziom, którzy tak jak wszyscy, mają swoje plany i marzenia a choroba często sprawia, że marzenia zamieniają się w lęk o życie.

Wszystkich znanych ludzi pomagających nie tylko tej fundacji, można podziwiać za to, że znajdują czas aby spełniać marzenia chorych dzieci. Nagrodą za te działania jest najczęściej serdeczny uśmiech i wdzięczność rodziców. To im w zupełności wystarczy, żeby dalej brać udział w akcjach a przy okazji przypominają ludziom o tym jak ważna jest pomoc innym, zgodnie z myślą; „ Jesteś tyle wart, ile możesz dać drugiemu człowiekowi”. Warto się nad tym zastanowić, bo nie kosztuje nas to dużo, a satysfakcja, że daliśmy tyle radości jest ogromna.

Monika Bańczak

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone