Moda na listy - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek

Na facebooku, popularnym serwisie międzyludzkim, spotkałam się z grupą, w której ludzie podają sobie swoje adresy pocztowe. Dziwne? Nie, to po prostu kolejna akcja głównie młodych ludzi, aby w społeczności technologii obudzić ździebka inwencję i nauczyć ponownie pisać nie tylko na komputerach.

Otóż ludzie tamtej grupy zaczynają do siebie i pisać i dzięki temu poznają innych. Na odległość. W iście tradycyjny i według mnie piękny sposób.

Bo przecież listy są cudowne. Kilka białych kartek, w kratkę, w linię. Atrament, pióro, długopis. Piszemy. Wkładamy list w kopertę i wysyłamy. Według mnie najciekawsze jest czekanie. Uczucie zniecierpliwienia i ciekawości. Uwierzcie, rozmowa nie zapewnia nam takich wrażeń.

Tylko właśnie listy.

Sama zaczęłam w tym uczestniczyć. Szczerze mówiąc, nie jest trudno napisać list do obcej osoby. Gdy pisałam pierwszy raz, to przypomniała mi się jedna z moich ulubionych książek Janusza Leona Wiśniewskiego – Samotność w sieci. Polecam ją gorąco, zwłaszcza paniom. Powieść da się lubić, a nawet kochać. Było tam ładne zdanie na temat wygadywania się osobom nie znajomym. I tego się trzymam.

Zachęcam do brania udziału w takich akcjach. List wysłany raz na tydzień nie kosztuje wiele, a sprawić można wiele radości i sobie i drugiemu człowiekowi. 

Angelika Dłubak

Fot.: http://www.sxc.hu/

 

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone