Częstochowa to nie tylko Jasna Góra - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 12 Maj 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Joanna, Dominik, Pankracy


Częstochowa to także miasto wspaniałych ludzi, których można spotkać dosłownie wszędzie. Miasto nowych, wyremontowanych Alei. Miasto różnego rodzaju kulturalnych festiwali i imprez muzycznych. To comiesięczny Targ Staroci na Tynku Wieluńskim.  Miasto to jest otwarte dla ludzi kultury. Serdecznie zaprasza na Częstochowską Noc Kulturalną w czasie, której można wspaniale spędzić czas. Wtedy za jedynie kilka złoty otwierają się drzwi do każdego ośrodka artystycznego, muzeów, kin, teatru.

Wspaniałą imprezą cykliczną są także Dni Częstochowy, rozpoczynające się około 26 maja. Jest to także Święto Matki Boskiej Częstochowskiej. Czas straganów, nagrody Prezydenta Miasta w aspekcie kultury.

Nie możemy też zapomnieć o architektonicznym pięknie miasteczka. Wspaniały ratusz, naprzeciwko niego –Kościół św. Jakuba, dawniejsza cerkiew.  Wszystko to znajduje się między Drugą, a Trzecią Aleją.  Zachęcający jest także spacer magicznymi Alejami NMP, w stronę Jasnej Góry. Malowniczy kompleks kamieniczek zachwyci każdego. A kiedy dzieciaki znudzi oglądanie, można je zaprowadzić do wielu kawiarni, w której dostaną pyszny deser lodowy, przygotowany specjalnie dla nich.

Jednak najważniejszym ośrodkiem religijnym, a także muzealnym, jest oczywiście klasztor Paulinów, czyli Jasna Góra. Miejsce wiecznych pielgrzymek, ciekawych ludzi. W ciągu wakacji słychać piękne piosenki i modlitwy. Dla mnie- tak zwany raj na ziemi.

Angelika Dłubak

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone