Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak, co roku na Jasną Górę przyjechało wielu pielgrzymów z całej Polski. W niedzielę 13 lipca 2014 r. odbyła się Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. To już 23 raz, jak wierni katolicy i sympatycy Radia Maryja składają hołd Matce Najświętszej za dar wiary i dar mediów, które w swoim przekazywaniu informacji skupiają się głównie na wartościach chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej abp Zygmunt Zimowski mówił o wielu aspektach życia społecznego i nie ominął nurtującego dziś tematu, jakim jest obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

W tym roku hasłem przewodnim było: "Ze świętym Janem Pawłem II odnawiajmy oblicze ziemi, tej ziemi". W każdym modlącym można było zauważyć zadumę i wiarę, że dzięki modlitwie, jak i działaniom na rzecz przyszłości świata, ten świat nie zginie i zawsze będzie pod ochroną Boga Najwyższego. Oprócz wiary istotne znaczenie miało również sumienie, o którym mówił abp Zygmunt Zimowski podczas homilii "sumienia nie można odłożyć, zawiesić na wieszaku wraz z ubraniem, wchodząc do pracy, do biura, do szpitala".

Wszyscy pielgrzymi będący w tym dniu na częstochowskich błoniach pod Klasztorem otrzymali papieskie błogosławieństwo od Papieża Franciszka. Za pośrednictwem transmisji Radia i Telewizji Trwam wierni w domach mogli uczestniczyć w tych uroczystościach i mogli również modlić się zgodnie ze swoim sumieniem o wiarę i poszanowanie życia. Dzisiaj już zatraca się sens istnienia. Aborcja i eutanazja stają się usługą, a wartość ludzkiego życia skupia się na wygodzie i materializmie.

O. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, podkreślił, że tegoroczna pielgrzymka ma wymiar przede wszystkim dziękczynny za świętego Jana Pawła II. To nasz rodak i wielki człowiek nawoływał do poszanowania i do godności człowieka. Komercja, jednak ma swoje wyznaczniki życia, ale myślę, że to są krótkowzroczne zamiary, bo Bóg jest najwspanialszym ojcem i nie dopuści do zagłady człowieka, którego stworzył. Nam pozostaje się jedynie modlić i działać. Sprzeciwiać się złu i odważnie mówić o wartościach. Przykładem może być ostatnie działanie profesora Bogdana Chazana. Dzisiejszy świat właśnie takich ludzi potrzebuje.

RRz