Uwielbiaj Boga w życia pięknie - aborcja to zło - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 23 Styczeń 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Maria, Ildefons, Rajmund
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Aborcja to temat ciągle aktualny, ale aktualne jest również przesłanie obrony życia poczętych dzieci. Nikt nie wie, kim będzie człowiek poczęty, jak się mu da szanse życia. Zazwyczaj są to wielcy ludzie. Przykładem może być Andrea Bocelli, którego miało nie być, a jest i ma wielki talent. Mało tego, talentem swoim zachwyca innych i daje im nadzieję i koi ich serca pięknym śpiewem, którego słuchając ma się na prawdę ciarki. Kolejny przykład to 26-letni Amerykanin Ryan Kaup, który miał się nie narodzić, bo jego matka wówczas młoda studentka urodzenie dziecka traktowała z przerażeniem. Umówiła się na aborcję, ale nie mogla jednak podjąć decyzji. Ginekolog, który właśnie leczył pewną parę na niepłodność zaproponował, aby dziecko, które urodzi młoda mama przekazała im na wychowanie. Chłopiec urodził się i trafił w adopcję. Ryan Kaup zostanie wkrótce księdzem.

Zapytałem kiedyś pewnego człowieka: "Kim, albo czym jest płód w łonie matki...?" - odpowiedział mi, że człowiekiem, bo ani rybą, ani płazem nie jest. To daje do myślenia zwłaszcza tym, dla których dziecko poczęte to tylko zarodek, albo embrion.

Tematem aborcji zajmują się ludzie od wielu pokoleń i wciąż niektórzy mają dylemat. Generalizując to wszystko, co się dzieje wokół tego tematu można dojść do wniosku, że nigdy nie będzie jedności w myśleniu. Człowiekowi jedynie można tłumaczyć i dawać przykład dobrego katolickiego życia i szanowania tego życia.

Taki mocny i odważny przykład daje Jacek Zajkowski - młody raper "Zetaigreka" z grupy "Wyrwani z niewoli", który w swoim teledysku do piosenki "Iskierka" opowiada historię z życia wziętą. Oto młoda i piękna kobieta jest modelką i zachodzi w ciążę. Rozpacz to czy szczęście - pyta w piosence raper. Nie lękaj się toczyć batalię o tą małą istotę - iskierkę. Teledysk jest wspaniałym opowiadaniem, którego główna bohaterka rodzi synka pomimo, że nie wie kim jest ojciec.

To właśnie tacy ludzi, którzy byli uzależnieni od alkoholu i narkotyków nawracając się mają odwagę na te tematy mówić, aby inni mieli to na uwadze. Dla Jacka i członków grupy „Wyrwani z niewoli” nie ma wątpliwości, że zabijanie dzieci nienarodzonych to wielkie zło, które tworzy wielką wyrwę w duszy matki. Jak czytamy na profilu zespołu na Facebooku: "Łapcie ten klip i puszczajcie dalej, aby 'cywilizacja śmierci' dostała z liścia".

Link do teledysku: http://www.youtube.com/watch?v=Xb534F02zIU#t=174

RRz

Prosimy o komentarz.
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone