Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Fundacja „Serce bez granic” zaprasza na VII Dni Kardynała Kozłowieckiego! W programie m.in. wizyta delegacji z Zambii, przyznanie ks. misjonarzowi Marcelemu Prawicy statuetki „Serce bez granic”, Przegląd Filmów Misyjnych i III Podkarpacki Festiwal Piosenki Misyjnej.

Niezwykle ważnym punktem uroczystości będzie przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego o Kardynale Adamie Kozłowieckim Julity i Rafała Wieczyńskich!

W związku z obchodami VII Dni Kard. Kozłowieckiego, na zaproszenie zarządu fundacji „Serce bez granic” przyjedzie delegacja z Zambii: dr Agatha Lloyd, dyrektor Szpitala im. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Lusace w Zambii oraz siostra Matilda Mubanga, Narodowa Koordynatorka ds. Zdrowia z ramienia Konferencji Episkopatu Zambii.

Początek współpracy rzeszowskiego szpitala z placówką w Zambii

Pobyt delegacji z Zambii na Podkarpaciu związany jest z chęcią nawiązania przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Rzeszowie współpracy ze Szpitalem im. Kard. Adama Kozłowieckiego w Lusace. Współpraca ta zostanie ściśle omówiona z dr Agathą Lloyd i s. Matildą Mubanga. Potrzeby Szpitala im. Kard. Kozłowieckiego są ogromne. Brakuje leków, profesjonalnego wyposażenia i wykwalifikowanego personelu. Nawiązanie współpracy ze szpitalem w Rzeszowie stanowi wielką szansę dla placówki w Zambii. Chodzi o programy wymiany personelu (staże i praktyki), wyposażenie szpitala w niezbędny sprzęt oraz dostęp do konsultacji medycznych.

42 lata na misji w Zambii

Na obchody VII Dni Kard. Kozłowieckiego przybędzie także z Zambii Ks. prałat Marceli Prawica, jeden z tegorocznych laureatów statuetki „Serce bez granic”. Ks. Prawica urodził się w 1939 r. w Warszawie, święcenia kapłańskie otrzymał w 1963 r. w Sandomierzu. W Polsce pracował w Szewnej koło Ostrowca Świętokrzyskiego oraz w Końskich (diec. radomska) i w Skarżysku Kamiennej. Od 1971 r. posługuje poza Polską – kilka miesięcy spędził w Anglii, od początku 1972 r. przebywa w Zambii. Ks. prałat Marceli Prawica pracuje w misji Chingombe w Zambii i jest obecnie jednym z najstarszych kapłanów-misjonarzy – fideidonistów pracujących w Afryce. W ubiegłym roku obchodził jubileusz 50-lecia kapłaństwa i 40-lecia pobytu na misji w Chingombe, przez wiele lat pracował także z Kard. Adamem Kozłowieckim SJ.

Festiwal Piosenki Misyjnej w sobotę

27 września 2014 r. (sobota) odbędzie się Festiwal Piosenki Misyjnej. Wystąpi Ricky Lion oraz Zespół Vir. Ricky Lion pochodzi z Demokratycznej Republiki Kongo. Wykonuje tradycyjną muzykę afrykańską. Występował podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014.

Koncert utalentowanych muzyków

Podczas uroczystości centralnych 28 września 2014 r. wystąpią młodzi, utalentowani artyści: Małgorzata Kruczek (pianino/fortepian), Magdalena Kołcz (skrzypce), Krzysztof Marek (akordeon) oraz Chór „Cantata”. Małgorzata Kruczek z Rzeszowa zaliczana jest do najzdolniejszych pianistek młodego pokolenia w kraju. W 2014 roku zdobyła I miejsce oraz GRAND PRIX na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej. Magdalena Kołcz jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką wielu konkursów skrzypcowych, m.in. I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. prof. Mirosława Ławrynowicza w Płocku, II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Novej Pace i I lokaty w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Prof. Dachlera w Wiedniu w 2013 r. Występowała jako solistka w uroczystych koncertach: z Filharmonią Podkarpacką, z Rzeszowską Orkiestrą Kameralną, w Finale Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku, z Warszawską orkiestrą smyczkową, w Zamku w Łańcucie w ramach XXVIII Międzynarodowych Kursów Muzycznych, w Teatrze Wielkim w Warszawie, w Międzynarodowym Festiwalu Prof. Marschnera, światowej sławy solisty, dyrygenta, skrzypka. Krzysztof Marek to zdobywca I miejsca w XX Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry”, który odbył się w Mławie w 2014 r.


PROGRAM VII Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, 26-28 września 2014 r.

Dzień I: Przegląd Filmów Misyjnych – 26 września 2014 r. (piątek)
19:00   Projekcja filmów misyjnych
Miejsce: Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej

Dzień II: III Podkarpacki Festiwal Piosenki Misyjnej – 27 września 2014 r. (sobota)
/zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 25.09.2014 r./
10:00   Msza św. w kościele pod wezwaniem Św. Rodziny w Hucie Komorowskiej
11:00   Otwarcie Festiwalu
Miejsce: Park przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ
15:00   Koncert Gwiazd: Ricky Lion, Zespół Vir

Uroczystości centralne, 28 września 2014 r. (niedziela)

11:00   Msza św. polowa pod przewodnictwem Bp Krzysztofa Nitkiewicza przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej, Huta Komorowska 32a
•       Oddanie inwestycji pn. „Odtworzenie zasobów krajobrazowych zabytkowego parku rodziny Kozłowieckich w Hucie Komorowskiej”
Dalsze uroczystości w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Majdanie Królewskim, Osiedle Podlasek 71
13:00   Przerwa kawowa
13:30   Konferencja:
•       Część artystyczna
•       Wręczenie statuetki „Zasłużony dla Misji – Serce bez Granic” Ks. Marcelemu Prawicy
•       Wystąpienie Ks. dr Stanisława Cieślaka SJ – „Kardynał Adam Kozłowiecki SJ i Święty Jan Paweł II”
•       Promocja książki pt.: „Genealogia rodu Kozłowieckich herbu Ostoja oraz rodu Dolańskich, Fedorowiczów i Janochów”, autorstwa Ks. prof. dr hab. Ludwika Grzebienia SJ
•       Przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego o Kardynale Adamie Kozłowieckim SJ, autorstwa Julity i Rafała Wieczyńskich (wersja 20 min.)
16:00   Zakończenie konferencji

Fundacja im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”
Plac Konfederatów Barskich 6, 36-110 Majdan Królewski
Tel./fax: 15 811 12 64, 880 774 491, 788 563 492

http://www.cardinalekozlowiecki.pl