XIV Dzień Papieski - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 23 Styczeń 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Maria, Ildefons, Rajmund
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Tegoroczny Dzień Papieski będziemy obchodzili 12 października, pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”. Temat świętości, jako fundamentalny w nauczaniu Kościoła i tym samym w myśli Ojca Świętego Jana Pawła II powraca jako treść kolejnego Dnia Papieskiego. Niewątpliwie świętość jest dla dzisiejszego świata tematem z jednej strony wstydliwym i wręcz niechcianym, a z drugiej, pożądanym. Warto podczas XIV Dnia Papieskiego zobaczyć ten problem w świetle nauczania Jana Pawła II. Wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II jest znakomitym motywem do ponownego postawienia pytania o świętość, zarówno w życiu człowieka, społeczności, aż po wielką rodzinę ludzką.
Program Dnia Papieskiego w Rzeszowie:

10.00 – Msza Św. Kościół pw. Krzyża Świętego ul. 3 Maja
12.00 – Gry i zabawy dla dzieci ( Rynek )
15.00 – Flash Mob – „ I Raz I Dwa Dla JP2”
KONCERT PAPIESKI
18.00 – Młody Duch z Górna
W trakcie podsumowanie Pielgrzymowania Rzeszowskim Szlakiem Świętych
20.00 – Nina Nowak – Solistka Teatru Wielkiego Filharmonii Narodowej
21.00 – Apel Jasnogórski

Od godz. 17.00 Plenerowe studio Radia Via na rzeszowskim Rynku.

Nina Nowak - Jedna z czołowych i najwybitniejszych polskich śpiewaczek młodego pokolenia, reprezentująca najwyższą klasę, profesjonalizm, niezwykłą urodę i talent. Ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Koncertuje z największymi orkiestrami symfonicznymi na świecie od Ameryki po daleką Azje śpiewając zarówno muzykę klasyczną poprzez musical, muzykę filmową jak i również muzykę rozrywkową. Zajmuje się również kompozycją. Specjalizuje się głównie w dziełach sakralnych, oratoryjno – kantatowych, symfonicznych a także operowych. 7 czerwca 2012 roku Nina Nowak na zaproszenie prezydenta UEFA MICHELA PLATINIEGO zaśpiewała na wielkiej GALI UEFA EURO 2012 otwarcia MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ na Zamku Królewskim w Warszawie oraz na otwarciu  MISTRZOSTW  EUROPY W PIŁCE  NOŻNEJ  NA STADIONIE  NARODOWYM W WARSZAWIE.

źródło: rzeszow.pl
reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone