Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Ks. Franciszek Woda, zasłużony misjonarz jezuita, który w Afryce pracował 58 lat został uhonorowany przez Fundację "Serce bez granic" im. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ. Uroczystość wręczenia statuetki odbędzie się 21 lipca 2014 r. o godz. 12:00 w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej. Wyróżnienie to Fundacja "Serce bez granic" przyznaje, aby upamiętnić niezwykłe oddanie pracy misjonarza na różnych kontynentach. Do tej pory wyróżnienie otrzymało 8 laureatów. Uroczyste wręczenie Statuetki „Serce bez granic” Ks. Franciszkowi Wodzie SJ, połączone będzie ze spotkaniem z Ks. Franciszkiem i Bp Edwardem Frankowskim emerytowanym biskupem diecezji sandomierskiej.

Franciszek Woda urodzony w 1926 roku w Mokrzyskach w Małopolsce podczas II Wojny Światowej wywieziony był do Niemiec na ciężkie roboty. Po ukończeniu studiów filozoficznych na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, jego współbrat zakonny ks. Adam Kozłowiecki namówił go do wyjazdu na kontynent afrykański, a dokładnie do ówczesnej Rodezji Północnej, a dzisiejszej Zambii. Uczył m.in. fizyki, chemii, matematyki, języka angielskiego i łaciny. Sprawował posługę kapłańską służąc ludziom i Bogu. To wspaniały człowiek wywodzący się z podkarpackiej ziemi.

Fundacja im. Ks. Kard. Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” powstała w 2008 r. Od 2011 r. przyznaje Statuetkę „Serce bez granic” im. Kardynała Adama Kozłowieckiego duchownym i świeckim zasłużonym dla misji. Jest to ogromne wyróżnienie, ale również zasłużone. Niektórzy z nas nie wiedzą nawet, jak ciężka praca i wymagająca wielu wyrzeczeń czeka na ludzi w odległych krajach, gdzie obyczaje i kultura odbiegają od norm europejskich. Chwała za to ludziom, którzy skupieni są w Fundacji im. Ks. Kard. Adama Kozłowieckiego. Ks. kard. Adam Kozłowiecki urodził się 1 kwietnia 1911 r. w Hucie Komorowskiej. Był więźniem obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau, misjonarzem i pierwszym arcybiskupem metropolitą Lusaki w Zambii. Zmarł 28 września 2007 w wieku 96 lat.

Oficjalna strona to: http://www.cardinalekozlowiecki.pl/