Internetowa mapa świata - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 25 Czerwiec 2019    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Dorota, Łucja, Wilhelm
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Poniższa mapa została wykonana przez John’a Matherly’a - twórcę wyszukiwarki Shodan. Matherly wykorzystał do tego celu żądania ping, które wysłał do każdego adresu IP w Internecie, po czym przechwytywał odpowiedzi zwrotne. W ten sposób mógł z dużą dokładnością określić lokalizację adresów IP, które były podłączone do sieci internetowej.

Ping to narzędzie sieciowe, które wysyła komunikat żądania odpowiedzi na dany adres w internecie. "Zebranie danych trwało stosunkowo krótko, ok. 5 godzin, ale kolejne 12 zajęło wygenerowanie obrazu mapy.” - powiedział Matherly. 

Ciekawie to wygląda i można od razu przekonać się, że najwięcej użytkowników to Europa i Ameryka Północna - głównie Stany Zjednoczone. Dużym zaskoczeniem jest fakt, że w Chinach nie odnotowało wielkiego natężenia sieci internetowej. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że terytorialnie w Europie jest największe skupisko ludności jeśli chodzi o zaludnienie w stosunku na metr kwadratowy, a raczej kilometr kwadratowy.


reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone