Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie informuje o realizowanym projekcie edukacyjnym „MegaMatma uczy w bibliotece”, firmy MegaWiedza, współpracującej z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest bezpłatny i potrwa od 18 lutego 2014 r. do 31 marca 2015 r.

Założeniem projektu jest utrwalenie i poszerzenie wiedzy z matematyki. W ramach bezpłatnego serwisu internetowego www.megamatma.pl, zostaną udostępnione w placówkach filialnych, m.in.: obszerne opracowania, zadania matematyczne z wyjaśnieniem rozwiązań, zestawy wzorów i klasówek, co pozwoli nadrobić zaległości w nauce, przygotować się do testów i polubić matematykę. Środki dydaktyczne odpowiadają podstawie programowej (z rozszerzeniem). Tworzone są przez nauczycieli praktyków i pracowników naukowych. Zostały zrecenzowane przez rzeczoznawcę MEN dr Alicję Molędę.

Projekt skierowany jest do: uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych; studentów; rodziców, dziadków i opiekunów, chcących pomóc swoim podopiecznym w nauce; dorosłych, którzy uczą się do matury; nauczycieli matematyki, fizyki, chemii i informatyki.