Ogólnopolski maraton programistyczny Microsoft - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 20 Sierpień 2019    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Sabina, Sobiesław, Bernard
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


W prestiżowym konkursie IT startowało 98 drużyn z uczelni z całej Polski.

„24 godziny kodowania, 98 drużyn, 0 godzin snu – to NOC ZOMBIE" – tak o maratonie mówią organizatorzy. Konkurs odbywał się w dniach 12-13 grudnia 2014 roku, ale dopiero teraz rozstrzygnięta została dogrywka, która wyłoniła najlepsze zespoły. Rozgrywki były organizowane równolegle w 7 miastach w całym kraju.

6 aplikacji na czas!

W 24-godzinnym maratonie programistycznym „Noc żywych deweloperów”, organizowanym przez Microsoft Polska, WSIiZ z Rzeszowa reprezentowali studenci z Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych. Tworzyli drużynę PrimeBit w międzynarodowym składzie: Vadym Melnyk, Serhii Manzar, Grzegorz Wlazło, Bartek Czubak, Krzysztof Rachwał i Robert Ślepecki. Zajęli 2 miejsce w Polsce i 1 w regionie.

Całodobowe zmagania były podzielone na etapy. W każdym z nich musieliśmy napisać aplikację na określony temat na platformy Windows 8/Windows Phone– zdradza szczegóły Vadym Melnyk, lider grupy - Łącznie było tych części 6: aplikacja wykorzystująca mapy, aplikacja związana ze zdrowiem i fitnessem, aplikacja wykorzystująca dowolne API, aplikacja edukacyjna, gra oraz fun app - dodaje.

Większość zadań na maksa!

Za każdą aplikację można było dostać od 0 do 100 punktów, jeżeli została napisana tylko dla jednej platformy, lub 0-150, jeżeli napisana była jako aplikacja uniwersalna. Za większość wykonanych zadań drużyna z WSIiZ otrzymała maksymalną liczbę punktów. Dodatkowo, równolegle trwał 24-godzinny konkurs na kompleksową aplikację za 500 punktów. W ciągu doby członkom PrimeBit udało się stworzyć dwa takie rozwiązania.

- Do ciekawszych aplikacji, jakie napisaliśmy, można zaliczyć program do komunikacji pomiędzy urządzeniami Windows i Windows Phone w jednej sieci Wi-Fi oraz aplikację do broadcastingu w czasie rzeczywistym, z telefonu przez mobilne usługi chmury Azure – komentuje Melnyk.

Kuźnia młodych talentów

"...Bardzo cieszę się z sukcesu. Wiedziałem, że z konkursu wrócą z dobrym wynikiem, bo skład zespołu nie został wybrany przypadkowo. Studenci, którzy brali udział w maratonie, sprawdzili się już wielokrotnie w imprezach o podobnym charakterze. Czterech członków zespołu było zwycięzcami tego maratonu w jego poprzedniej edycji..." - podkreśla dr Marek Jaszuk, opiekun Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych, Adiunkt w Katedrze Zastosowań Systemów Informatycznych WSIiZ - Rezultat konkursu potwierdza bardzo wysoki poziom kształcenia na uczelni i przynależność moich studentów do ścisłej krajowej czołówki. Tak świetne wyniki to efekt systematycznej pracy w ramach inicjatyw organizowanych przez koło naukowe. 

W uczelni działa ponad 30 kół naukowych i organizacji studenckich, w których młodzi ludzie rozwijają swoje zdolności, pasje i zainteresowania. Odpowiednio prowadzeni i motywowani przez wysoko wykwalifikowanych opiekunów, osiągają międzynarodowe i ogólnopolskie sukcesy w wielu dziedzinach, m.in. IT, ekonomii, biznesie, fotografii, sporcie, a nawet śpiewie chóralnym – wymienia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ - Niezmiernie się cieszymy, że WSIiZ jest postrzegana jako kuźnia młodych talentów.

WSIiZ rozpoczęła właśnie nabór na studia II stopnia na kierunku informatyka. Studia ruszą wiosną tego roku. Do wyboru jest 5 specjalności: architektura usług internetowych, grafika w rozrywce cyfrowej, inżynieria produkcji oprogramowania, sieci i bezpieczeństwo CISCO oraz systemy informatyczne w zarządzaniu.

Wyniki 3 najlepszych drużyn:

KUL Lublin (1535), WSIiZ Rzeszów (1434), Akademia Techniczno-Humanistyczna Bielsko-Biała (1297)


reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone