Konkurs FameLab rozstrzygnięty - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 19 Wrzesień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Konstancja, January
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Marcin Stolarski został zwycięzcą drugiej edycji konkursu FameLab. Nagrodę Specjalną Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z rąk wiceminister Darii Lipińskiej-Nałęcz otrzymał Piotr Konieczny.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które od początku patronuje konkursowi FameLab, w tym roku ufundowało nagrodę specjalną: jest to wyjazd na wybraną międzynarodową konferencję naukową.

Życzę, by konferencja naukowa, w której weźmie Pan udział, przyczyniła się do pogłębienia wiedzy i była zachętą do dalszej pracy – dr hab. Daria Lipińska-Nałęcz pogratulowała Piotrowi Koniecznemu z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Do wszystkich finalistów wiceminister nauki zwróciła się z przesłaniem: – Mam nadzieję, że swoją pasją przyciągnięcie tłumy młodych ludzi, że pokażecie im, iż nauka jest czymś wspaniałym i warto się jej poświęcić.

W finałowym pojedynku, który odbył się w sobotę w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, zmierzyło się 10 młodych popularyzatorów nauki. Każdy miał zaledwie trzy minuty na to, by w sposób ciekawy i niebanalny opowiedzieć o swoich badaniach naukowych. Decyzją jury, któremu przewodniczył profesor Marek Abramowicz, zdobywcą pierwszego miejsca został Marcin Stolarski z Centrum Badań Kosmicznych PAN. W czerwcu będzie on reprezentował Polskę w międzynarodowym finale konkursu FameLab w Cheltenham w Wielkiej Brytanii. Zwycięzca otrzymuje też nagrodę pieniężną: 30 tys. zł na cele naukowe i 5 tys. na dowolne wydatki.

Wśród wyróżnionych znaleźli się także: Magdalena Richter, biolog molekularny, doktorantka w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie – zdobywczyni II miejsca, a także Maciej Jasiński, fizyk, doktorant MISMaP na Uniwersytecie Warszawskim (III miejsce). Laureatem nagrody publiczności został Piotr Konieczny.

Konkurs FameLab narodził się w Wielkiej Brytanii w 2005 r. podczas festiwalu naukowego w Cheltenham. Jest skierowany do studentów, doktorantów i pracowników naukowych związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi lub technicznymi.

Polską edycję konkursu FameLab organizuje Centrum Nauki Kopernik we współpracy z British Council.
źródło: http://www.nauka.gov.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone