Rozpoczęła się zimowa rekrutacja na darmowe studia z informatyki - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 20 Czerwiec 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Bogna, Florentyna, Rafał
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


WSIiZ w Rzeszowie rozpoczęła zimową rekrutację na magisterskie studia z informatyki, które ruszają 31 marca. W ramach kierunku zamawianego nauka jest bezpłatna! Z myślą o osobach pracujących, zajęcia będą odbywać się po południu.

- Rekrutacja zakończy się 25 marca. Prowadzimy studia stacjonarne na informatyce jako kierunek zamawiany.  Połowa studentów otrzyma stypendium na pokrycie czesnego. Decyduje średnia ocen – zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie - Równolegle prowadzona jest rekrutacja na studia niestacjonarne. 

Deficyt pracowników IT

Badania rynku pracy pokazują, że w ciągu najbliższych kilku lat największe zapotrzebowanie na nowych pracowników będzie w branży IT, szczególnie poszukiwani będą programiści. Już za pięć lat deficyt pracowników w tym sektorze może wynieść w Polsce nawet 30%! WSIiZ od lat aktywnie współpracuje z sektorem IT. Partnerami kierunku informatyka są firmy: Vegacom, DMT, PGS Software, CI Games, Software Mind, BMM, IDEO, najlepszefoto.pl, res.pl oraz Partners in Progress. Studenci odbywają ciekawe praktyki i staże w prężnie działających firmach z branży IT.

- Ogromne perspektywy rozwoju ma branża gier komputerowych i dziedzin przemysłu rozrywkowego opartego na grafice komputerowej. Studenci kształcą się na 2 specjalnościach związanych z grafiką. Uruchamiamy kolejną na informatyce II stopnia: grafika w rozrywce cyfrowej – podkreśla dr Mariusz Wrzesień, dziekan Wydziału Informatyki Stosowanej WSIiZ - Zajęcia prowadzą wykwalifikowani naukowcy i praktycy z dużym doświadczeniem w realizacji projektów graficznych.

Uczelnia współpracuje z firmami tworzącymi grafikę dla celów rozrywkowych, m.in. z firmą CI Games (światowy lider gier). Podczas warsztatów prowadzonych przez specjalistów z branży, studenci poznają tajniki powstawania światowych hitów na rynku gier komputerowych, jak np. gra Sniper.

Nowe specjalności

- Studia I stopnia pozwalają nabyć umiejętności i wiedzę potrzebną do wykonywania rzemiosła. Studia II stopnia dają wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki teoretycznej oraz szczegółową wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu wybranej specjalności. Otwierają perspektywy dalszego rozwoju i awansu na stanowiska kierownicze – podkreśla dr inż. Janusz Korniak, Prodziekan Wydziału Informatyki Stosowanej w WSIiZ.

W tym roku WSIiZ oferuje 5 nowych specjalności: architektura usług internetowych, sieci i bezpieczeństwo - CISCO, systemy informatyczne w zarządzaniu, inżynieria produkcji oprogramowania, grafika w rozrywce cyfrowej.

Wyróżnikiem informatyki w WSIiZ jest bogata oferta certyfikatów najbardziej prestiżowych firm IT: Microsoft, CISCO Systems, HP, Novell, Oracle, jakie uzyskują studenci. Pełna lista certyfikatów znajduje się w serwisie kandydaci.wsiz.rzeszow.pl. 

Nowoczesne laboratoria

Studenci korzystają z kilkudziesięciu nowoczesnych laboratoriów komputerowych, m.in.: Apple, Hewlett-Packard, Oracle, Novell oraz Microsoft i laboratoriów CISCO Systems. Laboratoria z zaawansowanym sprzętem umożliwiają pracę z najnowszym oprogramowaniem, m.in. do tworzenia grafiki 3D i pracę nad profesjonalnymi projektami wymagającymi dużych mocy obliczeniowych. - WSIiZ ma bardzo nowoczesną bazę dydaktyczną - znakomicie wyposażone laboratoria, w których zdobywam przydatną wiedzę i umiejętności praktyczne – mówi Dominika Gurdak, studentka informatyki w WSIiZ.

Absolwenci odnoszą sukcesy

Wysoki poziom studiów, nowoczesna baza dydaktyczna i wykwalifikowani wykładowcy stwarzają młodym ludziom możliwość rozwoju i owocują ich sukcesami. Krzysztof Szczepański, absolwent informatyki tworzy animację do „Hobbita” – produkcji Petera Jacksona – zdobywcy Oscara! Wcześniej pracował u Stevena Spielberga. - Studia wspominam bardzo pozytywnie. Poziom był wysoki. W latach 2001-2006 grafika komputerowa była młodą dziedziną na polskim rynku. WSIiZ już wtedy oferowała takie zajęcia. Tam po raz pierwszy zetknąłem się z grafiką 3D. Uczelnia miała spory wpływ na moja karierę i skierowała mnie na drogę, na którą pewnie nigdy bym nie trafił – wspomina Krzysztof Szczepański.

Firma Mobitouch założona przez studentów WSIiZ, przy wsparciu finansowym uczelnianego funduszu InnoFund, zdobywa czołowe lokaty w krajowych i międzynarodowych konkursach programistycznych. Ostatni sukces to 1 miejsce w maratonie programistycznym Microsoft. - Na studiach rozwinąłem moją pasję - programowanie. Dzięki uczelni założyłem firmę IT. Polecam WSIiZ każdemu, kto chce rozwinąć skrzydła. Dostanie tu wsparcie wykwalifikowanych i życzliwych wykładowców - mówi Michał Ręczkowicz, student Informatyki w WSIiZ, współzałożyciel spółki MobiTouch.

Pełna oferta kierunku: http://www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/pl/studia-ii-stopnia/informatyka

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone