Studenci zbudują rakietę dla NASA - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 10 Sierpień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Organizatorzy Projektów Studenckich NASA zapowiedzieli utworzenie 57 zespołów studenckich, którzy stworzą rakiety kosmiczne. Zostaną one wystrzelone w kwietniu 2013 roku.

Reprezentanci szkół z 26 stanów USA, uczestniczące zespoły zaprojektują  i zbudują duże, wysokiej mocy rakiety, w pełni
z urządzeniami pomiarowymi, zdolne osiągnąć wysokość docelową 1 mili. NASA stworzyła projekt, aby zachęcić młodych ludzi do podejmowania kariery w nauce, technologii, inżynierii i matematyki.

"Każdego roku, NASA Student Launch Projects wspaniale oddziałuje na naszych studentów", powiedział Tammy Rowan, Kierownik Biura ds. akademicich w Space Marshall NASA Flight Center w Huntsville w stanie Alabama, który organizuje projekt". To jest świetna zabawa, ale również odzwierciedla rzeczywistą złożoność planowania misji, budowy rakiet i dopełnia trudnych badań kontrolnych i testów. Studenci sprawdzają swoje umiejętności rozwiązywania problemów i    dajeim to praktyczne doświadczenie. Mamy nadzieję, że te niezapomniane doświadczenia poprowadzą wielu z nich do nowego pokolenia  stać naukowców, inżynierów i badaczy kosmosu. "

Główną agrodą za zajęcia pierwszego miejsca jest 5000 dolarów.

"Jesteśmy dumni, ze sponsorowania projektu NASA już od sześciu lat, "powiedział Kent Rominger, były astronauta, który jest obecnie wiceprezesem ds. rozwoju ATK's Space Launch Division.
"Każdego roku jesteśmy pod wrażeniem poziomu umiejętności i wiedzy, jaki uczniowie wykazują. Jesteśmy bardzo optymistyczni i podekscytowani ilością osób, które mogłyby stać się naszą przyszłością."

Budowanie potężnych rakiet i projektowanie, integracja na pokładzie inżynierii lub przyrządów naukowych mają dwa elementy współzawodnictwa. Drużyny muszą prowadzić szczegółowe wstępne i
końcowe raporty, budować i aktualizować strony www zawierające dokumentację budowy swojej rakiety. Każdy zespół będzie również opracowywać program edukacyjny, aby inspirować i edukować młodszych kolegów w lokalnym systemie szkolnym i społeczności.

W 2013 roku, zespoły pojadą do Marshall, gdzie ich rakiety poddane będą serii intensywnych testów i inspekcji bezpieczeństwa - w miniaturowej skali rygorystycznych procesów stosowanych dla pojazdów kosmicznych. Kulminacją ich pracy jest 21 kwietnia 2013, kiedy studenci wystrzelą swoje rakiety w niebo północnej Alabamy. Każdy będzie się starał osiągnąć cel 1 mili, a także różne nagrody za
konstrukcję pojazdu, inżynierię i ducha zespołu.i

Lista zespołów uniwersyteckich na stronie internetowej:

http://education.msfc.nasa.gov/usli

Projekty studenckie NASA są sponsorowane przez Human NASA
Exploration and Operations and Science.

Więcej informacji na temat NASA inicjatyw edukacyjnych, odwiedź:

http://www.nasa.gov/education

 

Źródło: informacja prasowa nasa.gov, foto: nasa.gov

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone