Biomonitoring – unikatowa przyszłość - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 19 Wrzesień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Konstancja, January
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ         
         Uniwersytet Łódzki idąc za nowymi potrzebami w gospodarce i edukacji, otwiera nietradycyjny kierunek studiów pod nazwą biomonitoring. Już w roku akademickim 2014/2015 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, będą kształceni przyszli fachowcy w tej dziedzinie. Jeszcze masz szansę na zostanie jednym z nich!

            Z czym związane są studia na biomonitoringu? Słowo to, niesie ze sobą liczne skojarzenia, a człon bio- nawiązuje do wielu nazw łączących się z procesami życiowymi. Potocznie, możemy odnieść ten wyraz do cenionej żywności ekologicznej, która często jest oznaczana tym hasłem. To świadczy o naturalnym pochodzeniu kupowanych przez nas produktów.

            Natomiast już biomonitoring związany jest z badaniem biowskaźników, czyli organizmów, takich jak: glony, grzyby, bakterie, rośliny, a także zwierzęta. Mają one charakteryzować się m. in. ograniczoną akceptacją na to, co dzieje się w środowisku. 

Biomonitoring pojawił się w ustawodawstwie polskim wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. W tej chwili jest mało osób, które posiadają kompetencje w tej dziedzinie. W związku z zapotrzebowaniem na specjalistów, utworzono ten kierunek.

            - Studia pierwszego stopnia na kierunku biomonitoring adresowane są do
osób o zainteresowaniach przyrodniczych, ukierunkowanych na pracę w
terenie i wiążących swoją przyszłość zawodową z rolą specjalisty z
zakresu oceny wpływu działalności gospodarczej na środowisko
przyrodnicze, w szczególności na podstawie oceny biologicznej. Studenci
tego kierunku nabędą umiejętności doboru odpowiednich środków
minimalizujących negatywne oddziaływanie inwestycji na środowisko oraz
poznają zasady monitorowania wpływu inwestycji na środowisko na różnych
etapach jej realizacji
– wyjaśnia Tomasz Boruszczak, rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego.

Gdzie jest praca dla absolwenta biomonitoringu? Jedną z wielu ofert są organizacje, których głównych celem jest dbanie o przyrodę. Jeśli myślałeś o pracy na dużym terenie, takim jak park krajobrazowy, te studia będą bardzo dobrym wyborem. Jako absolwent tego kierunku, jesteś również przygotowany do pracy w laboratoriach. To tylko kilka z wielu możliwości.

            Studia są trzyletnie, a ich ostatnim etapem jest obrona pracy licencjackiej. Zajęcia są urozmaicone, gdyż ich plan zawiera m. in. badania terenowe i oczywiście praktykę zawodowa, przewidzianą na 4 miesiące.

Dlatego, jeśli inspiruje cię ekologia, a biologia i chemia są twoją pasją, to może być klucz do twojej przyszłości. Wybierając kierunek unikatowy w skali kraju, możemy pomnożyć perspektywy znalezienia pracy w zawodzie. Jeśli wciąż szukamy studiów, które mogą być naszą drogą rozwoju, warto pamiętać, że mając zainteresowania przyrodnicze, to studiowanie biologii lub chemii nie jedyną możliwością.

            Obecnie, młodzi ludzie realnie patrząc na rynek pracy szukają sposobu, dzięki któremu po kilku latach nauki pójdą do wymarzonej pracy. Właśnie dlatego szkoły wyższe myśląc o przyszłości otwierają nowe, wyjątkowe kierunki studiów, które coraz bardziej cieszą się dużym zainteresowaniem.

Zapisy na studia stacjonarne trwają do 12 września 2014 roku!


                                                                                                                            Magdalena Wnuk

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone