Godzina dla Ziemi - zgaś światło - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Akcja dla świata
23 marca 2013 r. o 20.30 wybiła kolejna Godzina dla Ziemi WWF – największa, prośrodowiskowa akcja w dziejach świata.  Zgaszone światło na symboliczną godzinę spowoduje, że świat wokół nas stanie się bardziej zielony.

W 2012 roku do akcji przyłączyło się ponad 5000 miast na świecie i niemal 50 miast w Polsce.
Strona akcji: www.godzinadlaziemi.pl/mapa.html

Pamiętajmy o tym, aby dbać o Ziemię na co dzień: gasić zbędne światło, wybierać komunikację miejską lub rower zamiast samochodu, skracać czas porannej kąpieli pod prysznicem, wybierać lokalne i sezonowe produkty. Ważny jest efekt skali – liczy się nie tylko to, ile osób zgasi podczas Godziny dla Ziemi WWF światło, ale to, że każdy z uczestników zmieni potem swoje zachowanie. Nawet jeżeli zmiany mogą wydawać się pozornie niewielkie, ich suma może przynieść Ziemi wielką ulgę.

Co roku w akcję angażują się znani i lubiani Polacy. Podczas ubiegłorocznej Godziny dla Ziemi WWF Kinga Rusin zgasiła światło na Stadionie Narodowym w Warszawie, a znakomici polscy muzycy, tacy jak Projekt Warszawiak, Ania Rusowicz, Reni Jusis, Gaba Kulka, Paulina i Natalia Przybysz, Mika Urbaniak i Urszula Dudziak, zagrali wyjątkowy Koncert Unplugged dla Ziemi. Także w tym roku wielu znanych i lubianych Polaków postanowiło wesprzeć kampanię WWF podejmując niecodzienne wyzwania. Warto śledzić informacje na wwf.pl, niebawem zdradzimy jakie niecodzienne wyzwania podjęli politycy, artyści i dziennikarze z pierwszych stron gazet.

Podczas Godziny dla Ziemi WWF miliony osób na całym świecie gasi światło. Wygaszane są także światła na najbardziej charakterystycznych budynkach w ponad 5000 miastach, m.in.: Wieży Eiffla w Paryżu, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie. W Polsce gasną m.in. iluminacja Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki, Zamku Królewskiego, Spodka, Kopca Kościuszki, Kancelarii Premiera i Prezydenta. W ubiegłym roku w Godzinę dla Ziemi WWF zaangażowało się  setki milionów osób w 150 państwach, a w Polsce oficjalnie do Godziny dla Ziemi przyłączyło się niemal 50 miast.
Brawo!

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone