Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kamil Stoch po wspaniałych skokach na 139,5 metra w pierwszej serii oraz 145,5 metra w drugiej serii wygrał konkurs w Willingen. Drugi był Niemiec Severina Freunda, a trzeci na podium wyszedł Słoweniec Jernej Damjan. Nie dało to Polakowi pierwszego miejsca w kwalifikacji generalnej, ale przybliżył się do prowadzącego Petera Prevca, który obecnie ma 848 punktów. Kamil tuż za nim, bo z 821 punktami plasuje się na drugiej pozycji. Następni w stawce są Noriaki Kasai, Gregor Schlierenzauer, Simon Ammann. Jan Ziobro zajmuje 15 pozycję, a Piotr Żyła 17 pozycję. Tuż za nim jest Maciej Kot. W tym sezonie Kamil Stoch wygrał trzeci raz, a w swojej karierze to już dziesiąty raz wchodzi na najwyższy podium. Peter Prevc, który jest przed Kamilem w klasyfikacji generalnej dzisiaj zajął siódme miejsce. Trener reprezentacji polskich skoczków Łukasz Kruczek powiedział, że "...tak dobrze przygotowanej drużyny chyba jeszcze nigdy nie było".

Nie minął dzień i znowu Kamil Stoch wygrywa zawody, a tym samym plasuje się już nie na drugim miejscu, a na pierwszym w klasyfikacji generalnej. Jedenaste zwycięstwo w karierze przyniosło mu zasłużone punkty, których ma obecnie 921, a jego rywal Peter Prevc ma 908. To dobrze rokuje w startach w Soczi.

Polacy po zawodach w Willingen nie wracają do kraju. Już trzeciego lutego polecą do Soczi, gdzie dziewiątego lutego wystąpią w konkursie na średniej skoczni.


RRz
fot. Euro Sport