Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 Lublin po raz pierwszy w historii będzie gościł reprezentację Polski seniorów. Od 4 do 6 kwietnia zespół kierowany przez Michaela Bieglera w lubelskiej hali Globus zmierzy się z finalistami niedawnych mistrzostw Europy. Polska kolejno zagra z Białorusią (12. miejsce w ME), Rosją (9.) i Czechami (15.).

Sztab szkoleniowy naszej drużyny deklaruje, że w Lublinie wystąpi ona w najsilniejszym składzie. Na parkiecie zobaczymy m.in. wielu zawodników, którzy 1 lutego zagrali w lubelskiej hali Globus w meczu na szczycie PGNiG Superligi: KS Azoty-Puławy vs. Vive Targi Kielce. Dla Biało-czerwonych będzie to jedyny sprawdzian przed zaplanowaną na czerwiec rywalizacją play-off do Mistrzostw Świata w Katarze. Wówczas rywalem naszego zespołu będą Niemcy. Trzeba pamiętać, że droga do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wiedzie właśnie przez przyszłoroczne mistrzostwa świata. Dlatego warto przyjść do hali Globus, aby dopingiem wesprzeć reprezentację Polski – szósty zespół mistrzostw Europy. To będzie przede wszystkim dobrze obsadzony turniej i możliwość zagrania z wymagającymi przeciwnikami. Dzięki temu będziemy mogli dalej się rozwijać jako zespół - mówi Michael Biegler, trener Biało-czerwonych.

Bezpośrednią relację ze wszystkich potyczek w ramach lubelskiego turnieju przeprowadzi telewizja Polsat, najprawdopodobniej na antenach Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra.

Program turnieju w Lublinie:

4 kwietnia
Czechy - Rosja 18.00
Polska - Białoruś 20.30

5 kwietnia
Białoruś - Czechy 16.30
Polska - Rosja 19.00

6 kwietnia
Rosja - Białoruś 18.00
Polska - Czechy 20.30

źródło: http://www.mosir.lublin.pl