Najbardziej prestiżowe turnieje szachowe - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 28 Wrzesień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Marek, Wacław
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Indywidualne Mistrzostwa Polski i Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w szachach to najbardziej uznane imprezy tego typu w kraju. Od wtorku, 25 marca, do niedzieli, 2 kwietnia, w hotelu Novotel Centrum (ul. Marszałkowska 94/98) przy szachownicach zobaczymy czołówkę polskich mistrzów.

Rozgrywane w Warszawie mistrzostwa mają na celu wybranie najlepszych szachistów w Polsce. Na podstawie wyniku tego turnieju Polski Związek Szachowy wyłania kadrę narodową. Rok 2014 jest rokiem olimpijskim dla tej dyscypliny, dlatego też wybrana na mistrzostwach nasza reprezentacje pojedzie do Norwegii, ojczyzny aktualnego mistrza świata w szachach Magnusa Carlsena, aby rywalizować w Szachowej Olimpiadzie.

Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet – turniej kołowy z udziałem 10 zawodniczek, w którym każda z zawodniczek rozegra 9 partii – zgromadzi na starcie najlepsze polskie zawodniczki, w tym również gwiazdy z brązowej drużyny (Drużynowe Mistrzostwa Europy), które zaliczają się do grona faworytek.

LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski – turniej szwajcarski z udziałem 20 zawodników, w którym każdy z zawodników rozegra 9 partii – listę startową otwiera niekwestionowany lider polskich szachów Radosław Wojtaszek, który powraca do zmagań o tytuł po rocznej przerwie.

Kibice którzy przyjdą zobaczyć grę, będą mieli szansę, poza bezpośrednim obcowaniem z arcymistrzami, posłuchać komentarzy na żywo – o zmaganiach na szachownicy będą opowiadali szachowi mistrzowie. Dodatkową atrakcją będą liczne konkursy, a także możliwość rozegrania partii towarzyskich.

We wtorek, 25 marca, o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie mistrzostw, a o godz. 15.00 rozegrana zostanie pierwsza partia. W kolejnych dniach, od środy do wtorku, 26 marca – 1 kwietnia, zawody będą prowadzone od godz. 15.00. Ostatni raz do szachownicy mistrzowie zasiądą w środę, 2 kwietnia, o godz. 9.00, a o godz. 15.00 odbędzie się uroczystość wieńcząca mistrzostwa.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Mistrzostwa objęte są honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.
Oba turnieje współfinansowane są ze środków m.st. Warszawy.

https://www.um.warszawa.pl
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone