Nic się nie stało - Polska czwarta na MŚ w Serbii - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Za nami mundial w piłce ręcznej kobiet rozgrywany w Serbii. Nasza ekipa wraca bez medalu lecz z historycznym wynikiem, najlepszym w historii ( w 1973 roku na MŚ było to piąte miejsce).Reprezentantki Polski obok Brazylijek były największą sensacją Mistrzostw Świata.    Mimo to biało- czerwonym trudno pogodzić się z dwoma ostatnimi porażkami w turnieju. A nadzieje na medal   zostały rozbudzone po wyeliminowaniu Rumuni w 1/8 finału 31:29. W walce o półfinał Polki musiały stawić czoło bardziej utytułowanym rywalkom byłym już wicemistrzom świata ekipie Francji. Trójkolorowe do meczu z Polską podchodziły ostrożnie, nie odbierając szans Polkom. I tutaj drużynę francuską spotkał zimny prysznic, po zaciętym spotkaniu uległy naszym reprezentantkom 22:21. Po tym spotkaniu odezwały się głosy że nasze panie dokonały cudu, i rozbudziły nadzieje Polaków na pierwszy medal kobiet w piłce ręcznej na mistrzostwach świata. W półfinale turnieju naszym paniom przyszło się zmierzyć z gospodyniami mistrzostw świata drużyną Serbii. Polki w tym dniu trafiły na dobrze dysponowane serbskie bramkarki, i szczęście sprzyjające drużynie serbskiej. W półfinale, ostatecznie Polska uległa Serbii 18:24. W meczu o trzecie miejsce nasza drużyna, przegrała z ekipą Danii 26:30. Po nerwowym początku spotkania, końcówka pierwszej połowy należała już do naszych zawodniczek, i wydawało się że Polki będą kontrolowały sytuację. Niestety biało-czerwone wyrażnie ustępowały rywalkom w drugiej partii, którą przegrały 11:18. Polska czwartą drużyną świata, jest to ogromny sukces, ale niedosyt pozostał co było widać po samych zawodniczkach. Co prawda Polki w Belgradzie nie zdobyły medalu, ale swoją postawą zyskały uznanie milionów kibiców.

Jacek Rebensztok

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone