Polacy górą w Engelbergu - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 27 Styczeń 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Angela, Jan, Przybysław
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jan Ziobro lakiernik z Rabki-Zdroju wygrał sobotni konkurs skoków Pucharu Świata, rozgrywany w szwajcarskim Engelbergu. Tuż za nim na drugiej pozycji uplasował się najbardziej doświadczony w naszej kadrze skoczków Kamil Stoch. Trzeci był Norweg Anders Bardal. W pierwszej dziesiątce było jeszcze dwóch naszych reprezentantów. Szóste miejsce wywalczył Piotr Żyła, a na pozycji ósmej uplasował się nasz najmłodszy skoczek Klemens Murańka. Jest to jego najlepsze miejsce w Pucharze Świata. Dopiero dwudziesty siódmy był lider klasyfikacji Pucharu Świata Gregor Schlierenzaurer. Po pierwszej serii sobotniego konkursu liderem był Ziobro, który skoczył na 134 metry, drugi Bardal – 131, trzeci Czech Janda który wylądował na 129,5 metrze, czwarty Żyła ze skokiem na 130.5 m, siódmy Stoch z odległością na 128m, i ósmy Murańka 130 m. W drugiej serii skoczek z Rabki-Zdroju pozbawił wszystkich złudzeń że on w tym dniu jest najlepszy lądując na 141m. Tym skokiem wyrównał rekord skoczni należący do Simona Ammana. Kamil Stoch skokiem na 137,5 m, awansował z siódmej na drugą pozycję. Tym samym obejmując przodownictwo w klasyfikacji Pucharu Świata. W niedzielę potwierdziła się opinia że szwajcarski Engelberg jest szczęśliwy dla naszych reprezentantów. Konkurs wygrał Kamil Stoch, sobotni zwycięzca Jan Ziobro był trzeci, drugie miejsce zajął  Andreas Wellinger. Po pierwszej serii niedzielnego konkursu liderem był Gregor Schlierenzaurer. Drugie miejsce   zajmował Kamil Stoch, a Jan Ziobro był jedenasty. Do czołowej trzydziestki zakwalifikowali się pozostali nasi reprezentanci. W drugim skoku Ziobro zaprezentował się znakomicie, lądując na 133 metrze, i dosyć długo utrzymywał się na prowadzeniu. Wyprzedził go dopiero Andreas Wellinger. Po nim skakał Stoch i skokiem na 130 metrów objął prowadzenie. Po nim skakał Schlienzaurer jednak odległość 128,5 pozbawiła go miejsca na podium. Zwycięstwem w tym konkursie Kamil Stoch umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji w Pucharze Świata.