Polska zwycięża w Turnieju Czterech Narodów. - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 5 Lipiec 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Karolina, Antoni, Filomena
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 04-07.01 2014 w Zielonej Górze odbył się Międzynarodowy Turniej Czterech Narodów w futsalu. W turnieju udział wzięły reprezentacje Polski, Mołdawii, Norwegii i Walii. Pierwszym przeciwnikiem biało-czerwonych w turnieju była drużyna Walii. Polacy pewnie i wysoko pokonali Walijczyków 8:1. Gdyby nasi reprezentanci wykazali się lepszą skutecznością, wynik tego spotkania mógłby być nawet dwucyfrowy. Bramki dla Polski w tym meczu strzelali : Krawczyk -2, Kubik, Sobalczyk, Popławski, Wojciechowski, Mikołajowicz i Jurczak. Honorowego gola dla Walijczyków z rzutu wolnego strzelił Kitson. Kolejnym przeciwnikiem Polaków była reprezentacja Norwegii, która w pierwszym pojedynku przegrała z ekipą Mołdawii 3:5. Biało-czerwoni świetnie zaczęli to spotkanie, zdobywając bramkę w pierwszej akcji meczu, a szczęśliwym strzelcem okazał się Kubik. Na 2:0 w 15 minucie podwyższył Sobalczyk. Trzecia bramka dla Polski, padła zaraz na początku II połowy, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Sobalczyk. Gdy już wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, Norwegowie zaczęli grać, a w naszych poczynaniach widać było dużo nerwowowości. Zespołowi Norwegii udało się strzelić dwie bramki, zmniejszając rozmiary porażki, a Polaków od straty bramki i remisu w tym spotkaniu uratował słupek. Ostatecznie Polska szczęśliwie pokonała Norwegów 3:2. Gole dla reprezentacji Norwegii w tym spotkaniu zdobyli Sortevik i El -Masvouri. O zwycięstwo w tym turnieju reprezentacja Polski zmierzyła się z Mołdawią, która także miała dwa zwycięstwa. W drugim meczu Norwegia zagrała z Walią. W spotkaniu finałowym Polacy byli bardzo skuteczni. Po 12 minutach gry, i trafieniach Popławskiego, Krawczyka i Budnioka prowadzili z Mołdawią 3:0. Co prawda przeciwnikom Polaków udało się strzelić dwie bramki w 26 minucie, ale końcówka spotkania w wykonaniu Polaków była fantastyczna. Najpierw na 4:2 podwyższa wynik meczu Popławski. A rezultat całego spotkania w 40 minucie ustala strzelec piątej bramki dla Polski Kiełpiński. Polska pokonuje Mołdawię 5:2, i wygrywa Turniej Czterech Narodów. Trzeba przyznać że nasz zespół w tych zawodach prezentował się najlepiej. Drugie miejsce zajmuje drużyna Mołdawii. Norwegowie dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu nad Walią 2:0, uplasowali się na trzeciej pozycji. Walijczycy, którzy w turnieju przegrali wszystkie trzy mecze, zajęli ostatnią czwartą pozycję.