25. Wyścig Kolarski Solidarności - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 19 Wrzesień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Konstancja, January
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

5 lipca 2014 r. dobiegł końca 25. Wyścig Kolarski Solidarności. Ostatni etap ze Strzyżowa do Jarosławia (o długości 144 km) wygrał Jacek Morajko z CCC Polsat Polkowice. W klasyfikacji generalnej najlepszym okazał się Kamil Zieliński z grupy Mexller.

Jacek Morajko wraz z Adamem Stachowskim uzyskali w tym ostatnim etapie cztery sekundy przewagi nad całym peletonem. Niestety zabrakło, jednak czasu, aby wygrać w klasyfikacji generalnej. Podczas wyścigu wielu śmiałków chciało uciec od grupy zasadniczej, jednak z marnym skutkiem. Polacy wypadli bardzo dobrze w tym wyścigu, jednak Ukrainiec Witalij Popkow ubiegłoroczny zwycięzca był poważnym kandydatem na najwyższe podium.

Pozytywnym echem odbije się ten jubileuszowy Wyścig Solidarności, ponieważ pierwszy raz zdarzyło się, że wszystkie etapy wygrali Polacy. W klasyfikacji generalnej dzięki wspólnemu wysiłkowi rodaków uplasował się wspomniany wcześniej Kamil Zieliński. Pogoda dopisała, a na Rynku w Jarosławiu były tłumy, które oklaskiwały i wiwatowały nadjeżdżających kolarzy. Atmosfera była rodzinna. Wielu mieszkańców Jarosławia i okolic przybyło na to wydarzenie. Podkarpacie może być dumne z tego, że tak poważny 25 Wyścig Solidarności odbył się na tej ziemi.

Ponieważ sport łączy pokolenia impreza była skierowana również do najmłodszych. W tym dniu odbył się też 6. Mini Wyścig Solidarności. Promowanie kolarstwa odbywa się  od najmłodszych lat, być może dlatego mamy tak wspaniałych zawodników. Gratulujemy wszystkim i już czekamy na kolejne wydarzenie, jakim będzie Wyścig Tour de Pologne.

Wśród przedstawicieli władz był burmistrz Jarosławia Andrzej Wyczawski, oraz Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk. Nie zabrakło człowieka, który w dzisiejszych czasach kojarzy się z Solidarnością i jest jego najważniejszym filarem - mowa o Piotrze Dudzie, który śledził to wydarzenie i był obecny na Rynku w Jarosławiu.


RRz
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone