Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 12-13.11.2013 r. w sali sportowej UR przy ul. Kasprowicza odbył się XIX Memoriał w koszykówce poświęcony śp. Leszkowi Stepaniakowi, nauczycielowi-trenerowi i sędziemu koszykówki w b. Fili UMCS w Rzeszowie.

Patronat honorowy nad Memoriałem objął Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc.

Organizatorem turnieju z ramienia Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego był mgr Jacek Krawczyk, trener i opiekun sekcji koszykówki mężczyzn w UR wraz z nauczycielami wf z CSiR mgr Filipem Peliszko, mgr Adamem Maryniakiem i mgr Romanem Peliszko.

Oficjalnego otwarcia turnieju w pierwszym dniu zawodów dokonali, Pani Elżbieta Stepaniak
i zastępca Kierownika CSiR UR mgr Filip Peliszko.

Po meczach eliminacyjnych w grupie „A” pierwsze miejsce przypadło dla UR I, drugie dla UR II
i trzecie dla Juniorów Politechniki Rzeszowskiej.

W grupie „B” zwyciężyli Absolwenci UR, na drugim miejscu Old Boye a na trzecim zespół „Wzmocnione Dziewczyny”.

W drugim dniu rozgrywano mecze finałowe:

- mecz o V miejsce,  Wzmocnione Dziewczyny – Juniorzy PRz   40 : 35

- mecz o III miejsce, Old Boye – UR II 74 : 45

- mecz o I miejsce, UR I – Absolwenci UR 65 : 53

Zawody odbywały się w przyjemnej atmosferze i sportowej rywalizacji a mecz finałowy szczególnie zadowolił kibiców Memoriału, gdyż stał na bardzo wysokim poziomie. Absolwenci UR rozpoczęli
z wielkim animuszem i skutecznością, po I kwarcie prowadzili ze studentami  17:7, w II kwarcie gra się wyrównała i studenci schodzili na przerwę prowadząc 32:28. W trzecie kwarcie wyrównana walka
i wynik 46:43 dla UR I, w IV kwarcie zaznaczyła się przewaga studentów i wynik końcowy 65:53 dla UR

W meczu o III miejsce Old Boye dali „koszykarską szkołę” akademikom z II zespołu UR wygrywając 74:45 a w meczu o V miejsce Wzmocnione Dziewczyny ( Małgorzata Borys-Duś, Izabela Keszkowska-Komar i Magdalena Kowal – kiedyś dwukrotnie awans z zespołem AZS Rzeszów do ekstraklasy,
z pomocą swoich kolegów-sędziów, Andrzej Gicala, Marek Rydz, Grzegorz Sowa i Dariusz Szaro) pokonały Juniorów Politechniki Rzeszowskiej 40:35.

Wszyscy uczestnicy Memoriału otrzymali okolicznościowe koszulki ufundowane przez UR a zespoły i zawodnicy wyróżnieni  statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe od sponsorów Memoriału, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Urzędu Miasta Rzeszowa i Firm:  ZIAJA, TPM, AVIVA, WARTA, TIO.PL Schwarzkopf i  Artura Żuchowskiego.

MVP Memoriału został wybrany Javier Ajiba Orozco z zespołu UR I (student z Hiszpanii, który przebywa na Erasmusie w UR, a w UR II gra jego kolega Joavin Hueso Gonzales).

Królem strzelców został Michał Kindlik z UR I.

Oficjalnego podsumowania i zakończenia XIX Memoriału im. Leszka Stepaniaka  w Koszykówce dokonał Pan Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. prof. UR Wojciech Walat, gratulując wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, trenerom, opiekunom sportowej rywalizacji fair play a słowa podziękowania skierował do sędziów, opieki medycznej (studenci UR kierunek Ratownictwo Medyczne II rok, Karolina Wieszczek, Jakub Kiniorski, Konrad Uroda-Darłak) oraz organizatorów z  Centrum Sportu i Rekreacji UR, za dwudniowy Memoriał, który przeprowadzili w formie wolontariatu. Serdeczne słowa podziękowania skierował Pan Prorektor Wojciech Walat do wszystkich sponsorów XIX Memoriału, bez których pomocy i hojności nie można byłoby turniej przeprowadzić w takiej oprawie. Wszystkich uczestników Pan Prorektor Wojciech Walat zaprosił za rok, na jubileuszowy XX Memoriał im. Leszka Stepaniaka w Koszykówce.