Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W tym roku Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w pewnym rosyjskim kurorcie - Soczi w dniach 7–23 lutego 2014 roku. Będą to dwudzieste drugie igrzyska w historii sportu, a pierwsze w Rosji. Oprócz Soczi igrzyska będą też w Krasnej Polanie. Rosję wybrano w głosowaniu podczas 119. sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Gwatemali 4 lipca 2007 roku.

Zawodnicy będą rywalizować w 98 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. Pojawią się nowe dyscypliny m.in. narciarski i snowboardowy slopestyle, narciarski halfpipe, skoki narciarskie kobiet, snowboardowy slalom specjalny, rywalizacja drużynowa w łyżwiarstwie figurowym, sztafeta mieszana w biathlonie oraz rywalizacja drużynowa w saneczkarstwie. Przybędzie dwanaście konkurencji i będzie to rekord jeśli chodzi o te statystyki. Maskotki igrzysk przedstawiają zwierzęta zamieszkujące terytorium Rosji.

Soczi jest przepiękne i wyjątkowo zielone. W samym sercu Soczi znajdują się źródła siarkowe, ale również należy wymienić Kaukaski Narodowy Rezerwat Biosfery.


RRz
reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone