Kerber zwyciężczynią WTA Tour - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 20 Luty 2018    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Leon, Ludmiła, Eustachy

STRONA W TRAKCIE ZMIAN - Poszczególne elementy mogą nie działać prawidłowo. ZAPRASZAMY WKRÓTCE

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

W sobotnim finale turnieju WTA w Sydney doszło do finałowego spotkania Andżeliki Kerber
z Ashleigh Barty. Australijka musiała uznać wyższość Niemki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6-4, 6-4. Tym samym Andżelika Kerber potwierdziła, że jest gotowa do przeprowadzenia wszechpotężnego ataku na australijski Open w przyszłym tygodniu.

Wcześniej z turnieju odpadła nasza tenisistka Agnieszka Radwańska, która w ćwierćfinale przegrała z Włoszką Camilą Giorgi. Kerber wygrała w świetnym stylu i zakończyła dobrą passę Barty, która w rewelacyjny sposób znalazła się w finale turnieju.

Mimo, iż Barty grała swojego dobrego tenisa, a poziom jej gry był wyższy niż w półfinale
z Gawriłovą, nie była w stanie odbierać ciężkich i dobrych taktycznie zagrań Niemki. Sama po meczu stwierdziła, że grała dużo lepiej, była bardziej zmotywowana niż w dotychczas rozegranych meczach. Zdobycie każdego punktu kosztowało jednak Barty wiele siły i ciężkiej pracy.  Kerber dominowała na korcie, była niezwykle szybka i precyzyjna, nie dawała szans na przejęcie prowadzenia swojej rywalce.

Kerber przejęła kontrolę nad meczem i pozostała na prowadzeniu, kradnąc kolejną kluczową przerwę w siódmej grze drugiego seta, zanim w przekonujący sposób zakończył się mecz. Australijka uderzyła, po kolejnym forhendzie Niemki piłką w siatkę i tym samym zakończyła mecz.

Niemka najwyraźniej wróciła na szczyt swojej gry, czuje się świetnie na boisku i gra efektownie, a Ci, którzy postawili na jej zwycięstwo z całą pewnością dobrze zarobili. LVbet kod promocyjny i informacje o bonusu z całą pewnością ucieszą wszystkich graczy interesujących się tenisem.

To jest pierwszy tytuł Kerber od czasu wygrania US Open w 2016 r. W tym samym roku triumfowała na Australian Open, gdy zdobyła swój mistrzowski tytuł. Gra Barty uległa znacznej poprawie. Andżelika Kerber z wielkim uznaniem mówiła o grze swojej rywalki.  "To, co zrobiła w zeszłym roku, jest niesamowite, to znaczy, gdzie ona była i gdzie teraz jest, myślę, że to ogromny krok. Nadal będzie miała świetny 2018 rok.  Jestem tego pewna."

W przyszłym tygodniu Kerber zagra w Melbourne jako 21. tenisistka rankingu i trafi do intrygującej drugiej ćwiartki losowania. Zwycięski mecz finałowy Kerber wykazał, że jest jedną
z głównych nominowanych do tytułu w Melbourne. Podobnie jak i tu, tam każdy mecz też będzie trudny, ale Andżelice odniesione zwycięstwo w Sydney rokuje wspaniale rozpoczęty sezon.

Jednak w przyszłym tygodniu rozpoczyna się zupełnie nowy turniej, inne miasto, wszyscy zawodnicy zaczynają od zera, dla wszystkich otwierają się nowe szanse.

 

Autor tekstu: Konrad Zuch

 

reklama

Menu

Regiony

Katalog

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone