Brązowo-złoci piłkarze AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 28 Wrzesień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Marek, Wacław
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 W dniach 8 – 11 czerwca 2014 r. w Poznaniu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej, których organizatorem był Klub Uczelniany AZS Politechniki Poznańskiej.

W mistrzostwach wystartowali piłkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego, zwycięzcy Strefy „C” AMP w piłce nożnej, która była rozgrywana w Dębicy i jako jedyni reprezentowali Podkarpacie w finale ogólnopolskim.

Po falstarcie w meczu otwarcia, przegranym przez naszych piłkarzy z AWF Katowice 0:1, przyszło zwycięstwo z Politechnika Białostocką 4:1 (bramki zdobyli: Kamil Kozak, Mateusz Jędryas, Kamil Padiasek, Jakub Ząbkiewicz). W ostatnim meczu grupowym z PWSZ Leszno, wygranym 4:3 (bramki: 3 Mateusz Jędryas, 1 Jaromir Skiba), nasi piłkarze i trenerzy przeżyli istny horror. UR przegrywał po 15 min. gry 0:3, a pierwszą bramkę zdobył nasz zespół na 18 minut przed końcem spotkania, a zwycięski gol padł w ostatniej minucie meczu!!!

W ćwierćfinale mistrzostw UR podtrzymał zwycięską passę, pokonując AWF Kraków 1:0 (bramka: Jaromir Skiba), i tym samym zapewnił sobie złoty medal w typie: uniwersytety, przed UMCS Lublin i UniwersytetemWarszawskim.

W półfinale piłkarze UR spotkali się z PWSZ Wałbrzych, ubiegłorocznym złotym medalistą AMP-u, w której to drużynie występują studenci-zawodnicy II ligowego Górnika Wałbrzych, niestety przegrali nasi mecz 0:1 (bramka: Jaromir Skiba).

W ostatnim meczu mistrzostw, którego stawką był brązowy medal AMP-u w klasyfikacji generalnej, piłkarze UR pokonali AWF Katowice 2:0 (bramki: Jaromir Skiba, Radosław Adamski), biorąc udany rewanż na AWF-ie, za porażkę w pierwszym meczu eliminacyjnym w swojej grupie.

Naszym piłkarzom i szkoleniowcom należą się szczególne słowa uznania za osiągnięty wynik sportowy i zdobycie brązowego medalu w klasyfikacji generalnej AMP-u, jednego zdobytego w grach zespołowych w bieżącym roku akademickim przez studentów – sportowców Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Trener, mgr Jacenty Binkowski: Ze względu na brak środków w ub. roku akademickim piłkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego nie mogli brać udziału w zawodach finałowych, mimo, że wygrali Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego a skład osobowy zawodników byłby taki jak obecnie reprezentował UR. Ze swojej strony chciałbym serdecznie podziękować Władzom Uczelni za zapewnienie środków finansowych na tegoroczny, jakże udany wyjazd do Poznania. Chciałem zaznaczyć, że z każdym rokiem akademickim co raz trudniej przychodzi UR zdobywać medale w klasyfikacji generalnej AMP.

Trener mgr Wiesław Gołda: Dziękuję wszystkim zawodnikom za zniesienie morderczego wysiłku i trudu mistrzostw (rozgrywano dwa mecze dziennie i przy temperaturze ponad 30 st. C) oraz godne reprezentowanie UR, w rywalizacji sportowej na arenie ogólnopolskiej.

Skład osobowy „Brązowo-złotych” medalistów AMP w Piłce Nożnej, piłkarzy Uniwersytetu Rzeszowskiego: Radosław Adamski, Marcin Brogowski, Arkadiusz Dąbek, Dawid Dziekan, Damian Jędryas, Mateusz Jędryas, Paweł Joniec, Konrad Karwacki, Kamil Kościelny, Kamil Kozak, Piotr Kukulski, Mateusz Padiasek, Dariusz Róg, Mateusz Skała, Jaromir Skiba, Michał Śmietana, Konrad Szela, Jakub Ząbkiewicz i Mateusz Załucki. Ponadto w meczach Strefy „C”, w Dębicy występowali: Michał Bąba, Sebastian Mendoń, Jakub Pantoł i Artur Zimny.
Trenerami zespołu byli: mgr Jacenty Binkowski, mgr Wiesław Gołda.

mgr Adam Maryniak
źródło: www.rzeszow.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone