Jak rozliczyć się przez internet z Urzędem Skarbowym - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dzisiejszej dobie komputerów to nie jest trudne. Rozliczenie się za poprzedni rok z fiskusem można złożyć w danym Urzędzie Skarbowym dla swojego miejsca zamieszkania, ale jest prostszy sposób, a na pewno wygodniejszy, bo można tego dokonać przez internet. Ministerstwo finansów od pięciu lat daje nam taką możliwość po przez akcję "Szybki PIT".

Zaletą tej formy zeznania podatkowego jest jego prostota i łatwość obslugi programu, który prowadzi nas przez wszystmie etapy. Drugą zaletą jest szybkie otrzymanie zwrotu podatku, jeśli nam taki przysługuje. Nie czekamy tygodniami.

Jak tego dokonać, jak się rozliczyć przez internet?
Trzeba wejść na stronę systemu e-Deklaracje czyli na www.finanse.mf.gov.pl, a dokładnie tu: (http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje/do-pobrania) i pobrać aplikację e-Deklaracje Desktop lub wtyczkę. Następnie wypełnić formularz w tejże aplikacji, podpisać i wysłać. Dla swojego potwierdzenia wysłania zeznania podatkowego należy pobrać i zachować rzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), jest to dowód równoznaczny z tym, który otrzymujemy przez podbicie pieczątką w Urzędzie Skarbowym i jest również traktowany na równo z nadaniem listu poleconego.

A tutaj znajdziesz instrukcje

RRz
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone