Rozlicz swój PIT - bezpłatny program - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak co roku w okresie składania rozliczeń podatkowych organizacje pożytku publicznego zachęcają do

przekazywania im 1%. Wciąż mniej niż połowa podatników decyduje się na wsparcie wybranej fundacji czy stowarzyszenia.

Aby przekonać mieszkańców naszego regionu, jak ważny jest 1%, Caritas Diecezji Sandomierskiej przygotowuje specjalny spot, do którego głosu użyczył znany i ceniony aktor, Krzysztof Tyniec.

Do końca lutego pracodawcy mięli obowiązek wystawić pracownikom PIT za poprzedni rok. Jest to moment szczególnie ważny dla organizacji pożytku publicznego, które na różne sposoby zabiegają o uwagę potencjalnych darczyńców – a co za tym idzie, o 1% ich podatku. Jednak badania pokazują, że wciąż mniej niż połowa Polaków decyduje się na wsparcie wybranej fundacji lub stowarzyszenia.

Caritas Diecezji Sandomierskiej kończy właśnie prace nad spotem zachęcającym mieszkańców naszego regionu do przekazywania 1% podatku za ubiegły rok podczas rozliczania się z fiskusem. 1% to dla niektórych tak niewiele – a dla nas to ogromna szansa. Chcemy pokazać, jak dużo dzięki temu zrobiliśmy i ilu jeszcze osobom możemy pomóc – mówi ksiądz Bogusław Pitucha z sandomierskiego Caritasu. Myślę, że nie wszyscy wiedzą, kogo, gdzie i jak wspieramy. A tymczasem środki z 1% wracają do najbliższego otoczenia darczyńców, do ich miejscowości i sąsiadów. O tym właśnie będziemy mówić w naszym spocie. Zaprosiliśmy do współpracy Krzysztofa Tyńca, aktora popularnego i cenionego, którego usłyszą Państwo jako narratora. Mam nadzieję, że opowiedziana przez niego historia poruszy wiele osób i pokaże, że 1% naprawdę ma sens.


W ubiegłym roku 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Sandomierskiej przekazało ponad pięć i pół tysiąca osób, na łączną kwotę 396 660,98 zł. Środki te zostały przeznaczone na działalność statutową, obejmującą między innymi pomoc dzieciom, młodzieży, osobom niepełnosprawnym, chorym, starszym, bezdomnym, rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, ofiarom kataklizmów.

Ze strony sandomierskiego Caritasu można pobrać program do rozliczenia podatku za rok 2013, z numerem KRS organizacji.

Przy współpracy z Urzędem Skarbowym w Sandomierzu już kolejny rok w Biurze Caritas można rozliczyć PIT od poniedziałku do piątku w godzinach 10 - 13.

PIT można złożyć także za pomocą Internetu bez wychodzenia z domu. Szczegółowe informacje na stronie: http://www.finanse.mf.gov.pl/pit/wyslij-pit

O tym jak to zrobić mówi Dominika Dragan-Berestecka -  doradca podatkowy Kancelarii Ożóg i Wspólnicy. (newseria.pl)

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone