Kraina Lodu - film Disneya - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Mówią, że animowane filmy Disneya są tylko dla dzieci. To nieprawda. Dorosły człowiek znajdzie tam wiele uniwersalnych cech, takich jak prawdziwa miłość, odwaga, radość. Być może to będzie odnowa w tych wartościach, które we współczesnym świecie są omijane i zapominane.

Film ten opowiada o dwóch siostrach, z których jedna, Elsa, ma moc panowania nad śniegiem. Niestety czasami nie jest w stanie jej sprostać. W dzieciństwie dotyka nią swoją siostrę, Annę, a ta musi być ratowana. Wtedy zostają wyczyszczone jej wspomnienia. Mija kilka lat, podczas których rodzice bohaterek umierają, a Elsa musi objąć władzę nad królestwem. Sprawy się jednak komplikują i nad ziemiami zapanowuje wieczny śnieg.

Mnie film Kraina Lodu wzruszył. Zachwycił. Był idealną odskocznią od życia i jego problemów. Wczułam się w podróż bohaterów. Nie spodziewałam się zmiany biegów akcji.

I to właśnie te były naprawdę genialne. Człowiek myślał, że stanie się to i to, ale autorzy filmu zgrabnie dziwili widzów.

Postacie były dopracowane graficznie. Genialni bohaterowie, motyw przewodni, zaczerpnięty z Królowej Śniegu. Zachwyciły także piosenki, które wielokrotnie były obecne podczas spektaklu.

Dzieciaki bawiły się na tej ekranizacji naprawdę wspaniale.

Nigdy nie widziałam większych wad w filmach Disneya. Niektóre filmy mogą być gorsze, ale dla mnie nie ma to większego znaczenia. Jestem najbardziej zadziwiona faktem, że ileż pomysłu można wymyślić? Ileż filmów nagrać? Z radością będę czekać na jeszcze jedną ekranizację i jeszcze jedną i jeszcze....

 

Angelika Dłubak

Fot.: filmweb.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone