Największy z cudów - wspaniały film o wierze - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jest to, co prawda film animowany, ale w swoim przekazie jest niesamowity. Pełnometrażowa opowieść o rzeczach, które istnieją w wyobraźniach ludzi wierzących, niewierzących, poszukujących i błądzących. Film opowiada o cudzie, jakim jest Msza Święta odprawiana w kościołach na całym świecie.  Przerażać może fakt pojawiających się demonów, ale właśnie w ten sposób następuje pewien przekaz. Akcja skupia się na trzech bohaterach, dla których msza nie jest czymś obcym, ale znaczenie Mszy Świętej już tak. Pojawiające się anioły w filmie pomagają zrozumieć walkę dobra ze złem.

Święty Jan Chryzostom powiedział: „Kiedy odprawiana jest Msza Święta, sanktuarium wypełnione jest niezliczoną liczbą aniołów, które uwielbiają Świętą Ofiarę oddawaną na ołtarzu. Oprócz aniołów stróżów wiernych, przy Mszy obecne są tysiące duchów, które z namaszczeniem chwalą swojego Boga i Pana".

Nasi bohaterowie na początku opowieści reprezentują takich właśnie ludzi, którzy nie umieją zobaczyć niczego innego poza swoimi kłopotami - powiedział reżyser „Największego z cudów”, Bruce M. Morris

To opowieść o pojednaniu z Bogiem zarówno może to dotyczyć dzieci, jak i dorosłych, bo mówi o wartościach i sensie życia. Samotnie wychowująca syna kobieta po stracie męża ma wiele dylematów. Przychodzi do niej osobisty Anioł Stróż, który pokazuję gdzie należy czerpać siłę.

Co jest w życiu najważniejsze, czy to życie ma sens - takie pytania zadaje sobie człowiek oglądając ten film. Nastrój, atmosfera i wolność akcji powoduje, że człowiek zatrzymuje się na moment w swoich myślach i co więcej nawraca się ze złej drogi na lepszą drogę - pojednania z Bogiem i ludźmi.

R. Rzońca

Kadry z filmu:
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone