Poezjo, ojczyzno moja - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Poezja to nie same przynudzenia. Poezja może rozświetlić i rozśmieszyć ludzi. Może dotknąć i zmartwić. Może nauczyć. Wszystko leży w chęci interpretacji danego utworu. W historii Polski i Świata spotykamy się z wieloma poetami. Z miliardami utworów, tych mniejszych i większych. Nasyconych uczuciami, jak i pozbawionymi ich.  O ciekawej treści i obrazie poetyckim. Poezja jest duszą twórcy, a wiec zawsze jest indywidualna. A przynajmniej taka być powinna. Przede wszystkim pisać może każdy, bez względu na wiek, preferencje literackie, talent. Jak wcześniej zostało to wspomniane, poezja utożsamia się z duszą. Można pisać więc na każdy temat, jaki nam leży na sercu. Dowolnie bawić się formami i słowami. Dotyczy to także innych dziedzin sztuki.

Każdy człowiek, więc może być poetą i tworzyć pod publikę lub do szuflady. Ale we współczesności poezja przekształca się także w sposób leczenia.  Napisanie, opisanie jakiś uczuć przynosi niewyobrażalną ulgę. Pomaga nawet bardziej niż inne wielkie metody.

Warto ją czytać, promować wśród społeczeństwa. Jest ona naturalną częścią człowieka. Jest wspaniała, choć czasami niezrozumiała. Ale na pewno ważna. Czytajmy, więc Szymborską, Różewicza, ks. Twardowskiego i tysiące innych poetów, którzy nie mogą zostać zapomniani.

Angelika Dłubak
fot. Paula Rzońca

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone