Czytaj - naprawdę warto! - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 26 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Justyna, Łucja, Cyprian
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Książka to skarb
         To stwierdzenie jest pewne. Jednak nie każdy jest o tym przekonany. W dzisiejszym świecie zamiast książki, wybierana jest gra w internecie lub program telewizyjny. Zapewne wygodniejsze jest skakanie po programach telewizyjnych lub surfowanie po stronach internetowych. Wtedy nie wymagamy od siebie koncentracji i takiej świadomości, jak w przypadku czytania nawet krótkiego artykułu. Czytać każdy może i jest to niezbędne, jednak powinniśmy sięgać po więcej książek, więcej bardziej wymagających czasopism, więcej poradników, więcej słowników ... Dlaczego? Najlepiej będzie, jeśli każdy odnajdzie swoje dlaczego. Tu także warto odnieść się do znanej i mądrej wypowiedzi, której autorem jest Will Smitch: „Kluczem do życia jest bieganie i czytanie.

Dlaczego bieganie? Bo kiedy biegasz, jest w Twojej głowie taki mały człowieczek, który mówi: jestem taki zmęczony, zaraz wypluję wnętrzności, nie dam rady dalej biec. I co, masz ochotę się poddać, prawda? Ale jeśli nauczysz się pokonywać tego małego człowieczka, to nauczysz się jak się nie poddawać, kiedy rzeczy w Twoim życiu staną się naprawdę trudne.

Dlaczego czytanie? Bo gdzieś tam żyły miliardy ludzi przed nami, zanim się pojawiliśmy. I nie ma żadnego nowego problemu jaki moglibyśmy mieć z dziewczyną, szkołą, pracą, czy z czymkolwiek innym. Nie istnieje problem, który możesz mieć, a którego już ktoś wcześniej nie rozwiązał i nie napisał o tym książki.

Dlatego kluczem do życia jest bieganie i czytanie”.

            Poniżej kilka powodów, które sprawiają, że czytamy powieści, romanse, książki podróżnicze, czasopisma specjalistyczne, czasopisma skierowane do kobiet i mężczyzn, poradniki oraz wszystkie inne teksty, w których – w dzisiejszym świecie – można przebierać. Co możemy zyskać poprzez czytanie?

K jak KREATYWNOŚĆ

Lektura zarówno książki, jak i czasopisma dostarcza mnóstwo nowych informacji. Dzięki nim nagle pojawia się w naszej głowie dużo pomysłów i sposobów na rozwiązanie trapiącego nas problemu.

K jak KWALIFIKACJE

Dzięki wielu publikacjom dostępnym w bibliotekach, księgarniach, a także w internecie, możemy poszerzać wiedzę z dziedziny, jaką się zajmujemy. Jeśli chcemy zwiększyć efekty w pracy lub mamy posadę, która wymaga od nas ciągłego doskonalenia się, to najlepszym rozwiązanie jest sięganie po poradniki, czy książki specjalistyczne.

M jak MYŚLENIE

Jeśli czytamy, myślimy szybciej. Zmuszamy się do wysiłku, który procentuje w codziennie wykonywanych czynnościach.

Czytanie = myślenie.

P jak PAMIĘĆ

Zamiast sięgania po witaminy w tabletkach, postawmy na zdrowe odżywanie, a także dostarczajmy naszemu organizmowi witamin w postaci liter na papierze. Jeśli systematycznie korzystamy z daru jakim jest książka, to jesteśmy i będziemy mądrzejsi. Będziemy również mieć lepszą koncentrację, gdyż przyzwyczailiśmy się do skupienia i naturalnego zapamiętywania elementów z przeczytanych tekstów.

P jak PISOWNIA

Jeśli mamy problem z ortografią, stylistyką czy interpunkcją, powinniśmy czytać jak najwięcej. Każda kartka, która jest już za nami, przybliża umiejętności pisarskie oraz gramatyczne. Czytając, automatycznie zwracamy uwagę na wyrazy, zdania oraz średniki, przecinki, czy kropki.

R jak RELAKS

Po stresującym dniu i szybkiej kąpieli, warto poświęcić czas przed snem, aby przeczytać kilka stron książki. Wtedy warto brak do ręki pozycje, które nas szczególnie interesują. Mogą to być książki podróżnicze.

S jak SŁOWNICTWO

Czytając ambitne książki lub krótkie teksty poradnikowe, za każdym razem zwiększa się ilość słów, którymi się posługujemy. Każdy gatunek tekstu wymaga innego stylu pisania oraz każdy autor tekstu w inny sposób pisze. Czytając różne teksty, naturalnie zapamiętujemy pewne konstrukcje i słowa, co bardzo przydaje się nawet w luźnych rozmowach z ludźmi lub w momencie, gdy mamy wygłosić poważniejszą przemowę.

            Prawdą jest, że każdy z nas powinien wyrobić w sobie nawyk sięgania po to, co jest bezcenne: myśli i słowa umieszczone na papierze i tworzące spójna całość. To dzięki nim, każdego dnia możemy stawać się coraz silniejsi i bogatsi wewnętrznie. To odzwierciedla się także na zewnątrz. Spróbuj, można dużo zyskać.

Znacie inne powody zachęcające do czytania?

Magdalena Wnuk


reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone