Dlatego warto czytać romanse - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Książki zawsze są dobrym antybiotykiem na nudę. Zwłaszcza, gdy dana tematyka interesuje człowieka.

Czasami spotyka się kobiety, które także uwielbiają wypełniać sobie czas czytaniem. Najczęściej czytają one właśnie romanse. Romanse, które wypełnione są wieloma postaciami miłości i zazwyczaj mają szczęśliwe zakończenia. Wiele wątków, jedne bardzo ciekawe, inne już mniej. Wszystko zależy od inwencji twórczej autorki.

Jednak ludzie słysząc romans, wyobrażają sobie pokaźny zbiorek Harlequinów na półce starej panny. To nie do końca prawda. Są powieści tego typu, które zawierają na przykład, wspaniale rozwinięty wątek kryminalny. Drugie zaś są psychologiczną rozgrywką lub wyścigiem z czasem. Dodają niesamowitych wrażeń.

Jeżeli już strasznie nie chcemy sięgać do stereotypowych romansidełek, polecam zbiór książek, które zwą się romanse historyczne. Nie są to zwykłe romanse. Jak mówi tytuł, są osadzone zazwyczaj w wieku XIX czy nawet XIII. Jest to ciekawa wyprawa w głąb przyzwyczajeń, głównie szlacheckich. Wspaniała zabawa dla zagorzałych fanek, a także fanów ówczesnych zachowań. Ale nie tylko. Te romanse ukazują także jak delikatna była miłość ludzi, żyjących w tamtych czasach. Oczywiście pikanteria zostaje zachowana, ale scena miłości jest dużo bardziej finezyjna. To nie może się równać z osławionymi tak bardzo Pięćdziesięcioma twarzami Greya.

Podsumowywując, nazwa to nie wszystko. Romans nie musi być zwykłą tanią podnietą dla niezamężnych kobiet. Może być dobrą lekturą. Jednak najważniejsze jest jedno. Mądrze wybierać.

Angelika Dłubak

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone