Książka "Znaleźć Boga w Hobbicie" autorstwa Jim Ware - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Książka ta wydana w roku 2012 przez Wydawnictwo św. Stanisława BM jest niczym przewodnik po świecie hobbitów. Hobbit to mały stworek w świecie fantastyki. Jest zwinny z bystrym wzrokiem i czułym słuchem. Miłuje spokój i nie lubi się spieszyć. W tym świecie fantastyki literackiej autor Jim Ware odnajduje świat, który jest światem równie niepojętym lecz prawdziwym, bo to świat Boga. Książka ta wyjaśnia pewne niejasności i zaprasza do poszukiwania wiary. Największą wiarą jest wiara w Boga - w Kogoś, kto jest niewidzialny czyli równie fantastyczny, ale w innym znaczeniu tego słowa. Bóg jest fantastyczny, inaczej mówiąc fenomenalny, prawdziwy, dobry i miłosierny.

Można by się było zastanawiać nad sensem czy warto zagłębiać się w świat nierzeczywisty. Książka ta jest właśnie tym narzędziem, które daje wytłumaczenie świata fantastyki w stosunku do świata rzeczywistego. Nasza wyobraźnie jest przecież nieograniczoną studnią pomysłów. Wystarczy ukierunkować czytelnika, a to właśnie jest celem tej książki. W ten sposób możemy odnaleźć cząstkę Tego, który nadaje sens naszej egzystencji tu na ziemi w świecie realnym.

Książka "Znaleźć boga w Hobbicie" zdobyła nagrodę w kategorii "Literatura" plebiscytu "Najlepsza książka katolicka" edycja 2013. Jakość książki została potwierdzona przez redakcję serwisu granice.pl - wszystko o literaturze.

RRz
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone