Arcybiskup czy minister - Bóg jest większy - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 11 Kwiecień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Filip, Leon, Marek
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Książka "Bóg jest większy" autorstwa Arcybiskupa Henryka Hosera i ministra Michała Królikowskiego jest rozmową dwóch ludzi o różnych zawodach. Wiele mają wspólnego. Wiara, Nadzieja, Miłość - to wielkie słowa, ale te trzy cnoty boskie mówią same za siebie. Minister Michał Królikowski - człowiek wydawałoby się politycznie uwięziony w swoich poglądach jest wolnym człowiekiem i otwarcie mówi o Bogu niczym ksiądz:
"W tej książce ważne jest to, jak arcybiskup podpowiada nam, w jaki sposób należy doświadczyć Pana Boga, jak należy sobie radzić z przekonaniem, że coś złego się dzieje wokół nas."... "...Katolicy nie tylko mają prawo, ale moralny obowiązek brania udziału w życiu publicznym akceptując reguły świata".

Książka ma wielką wartość. Niewątpliwie może budzić pewne kontrowersje. Jak to możliwe, że minister, polityk, osoba świecka pisze książkę razem z duchownym, arcybiskupem? To nie jest nic nadzwyczajnego. To człowiek i cywilizacja przyzwyczajona do pewnych zachowań dziwi się, jak doświadczy czegoś, co było niewyobrażalne do tej pory. Być może, że światu należy pokazać za pomocą pewnych wydarzeń, że sprawy, na które świat by nie reagował mogą być zauważone przez człowieka, tylko trzeba odpowiedniego narzędzia. Tym narzędziem jest książka "Bóg jest większy" - która stanowi złamanie pewnych światopoglądów. Warto przeczytać tę zapisaną rozmowę na tematy, które są ważne, a których nie podejmują się dzisiejsze media.

Jest to Książka o rodzinie, wierze i udziale katolików w życiu publicznym, ale przede wszystkim o Bogu, który jest ponad ministrem i arcybiskupem. Ponad nami wszystkimi.

Roman Rzońca

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone