Kielce mają najlepszą komunikację w Polsce - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 5 Grudzień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Krystyna, Sabina, Norbert
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Kielce zwyciężyły w rankingu "Miasta z najlepszą komunikacją miejską" opublikowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". Jakość komunikacji miejskiej oceniona została w 19 największych miastach w Polsce, gdyż to one wprowadzają najwięcej nowatorskich rozwiązań. Nasze miasto zdobyło 24 punkty, najwięcej - za bardzo młody tabor i niską cenę przejazdów do odległych rejonów miasta. Kielce okazały się jednym z niewielu miast, które uzyskały maksymalną notę - 5 pkt. - za niski koszt przejazdu z centrum do najdalszego obsługiwanego przystanku.

W stolicy regionu świętokrzyskiego istnieje 68 linii autobusowych, w tym jedna nocna. Łączna długość linii obsługiwanych przez 155 pojazdów to 958 km. Ponadto jak wynika z publikacji Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, „Komunikacja miejska w liczbach 2013” – kielecka komunikacja obsługuje aż 15 gmin, oprócz macierzystego miasta.

Ranking skomentował prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

W historii Kielc mamy dramatyczne wydarzenia, związane z komunikacją miejską. 7 lat temu inaczej jej funkcjonowanie wyobrażała sobie załoga MPK, a inaczej władze Kielc. To były niezwykle trudne doświadczenia, ale po nich zostały podjęte ważne decyzje, m.in. dotyczące utworzenia spółki pracowniczej. Chociaż to rozwiązanie było bardzo krytykowane, to okazuje się, że dziś mamy najlepszą komunikację w Polsce  i jest to dowód na to, że te rozwiązania zdały egzamin. Z jednej strony na wysokości zadania stanął samorząd miasta, z drugiej - zarząd spółki MPK, a także jej współwłaściciele, czyli pracownicy. Ten model się sprawdził i to rodzi dobre perspektywy na przyszłość. Komunikacja nadal nie jest zamkniętym rozdziałem. Chcemy ją jeszcze bardziej rozwijać i usprawniać. Dziękuję Zarządowi Transportu Miejskiego i Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji, które dobrze wywiązują się ze swoich zadań, a korzystamy na tym my wszyscy - mieszkańcy Kielc.

źródło: http://www.um.kielce.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone