LIFTING suerte & fado. Podróż muzyczna po Portugalii, Hiszpanii i Polsce - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 19 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Konstancja, January
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Koncert "Lifting suerte & fado Podróż muzyczna po Portugalii, Hiszpanii i Polsce" odbędzie się w Sandomierzu w Katolickim Domu Kultury 6 grudnia o godz 19, a 8 grudnia w Krakowie. W 2015 roku zaplanowano również koncerty w Jeleniej Górze i Jarocinie.


Innowacją koncertu jest mieszkanka stylów muzycznych : Jazz-flamenco, portugalskie fado i utwory kubańskie z repertuaru Buena Vista Social Club.

Poniżej prezentacja i wypowiedź organizatorki koncertu, łódzkiej aktorki i producentki Elżbiety Walczak.

 

“LIFTING suerte & fado. Podróż muzyczna po Portugalii, Hiszpanii i Polsce” to inspiracja portugalskim fado, hiszpańskim flamenco, jazzem. To połączenie kilku stylów, wykonywane przez Elę Walczak utwory Juanesa,  w wersji jazzowej oraz  brzmienia polskich piosenek nadają temu koncertowi wartość , tworząc niepowtarzalny klimat.

Niezwykła jest również warstwa instrumentalna koncertu. Zespół The Enamorada, to gitary akustyczne, piano,  kajon, bongosy, bas, saksofon. Ela Walczak zaprosiła do współpracy :

Mateo Gallito, słowackiego kompozytora, śpiewaka, pianistę i tancerza. Mateo koncertuje ze swoim zespołem po całym świecie śpiewając utwory flamenco. Ostatni koncert grał na jednej scenie z Paco de Lucia.

Joao de Sousa, portugalski wokalista, kompozytor, tekściarz , gitarzysta. W Polsce współpracował m.in. z Andrzejem Smolikiem, Natalią Grosiak, z Arielem Ramirezem z Argentyny. Jego fado, to piękne wykonania, portugalska melancholia i ciepły niezapomniany klimat.  Wykonanie piosenki Ewy Demarczyk „ Groszki i róże”, podbiło serca publiczności obecnej, polskiej edycji X Factor.

Azja Kamińska śpiewa w rdzennym języku Malinke, pochodzącym m.in. z rejonów Gwinei i Maili. Występowała obok Seckou Keita, Namory Keita , Wojtka Pęczaka Dziś komponuje i śpiewa ze swoim zespołem  Flower Kissers

Katarzyna Morena Frant, wybitna tancerka flamenco. Nagradzana za swój talent w Japonii i we Włoszech.

Zespół The Enamorada, stworzony przez muzyka Marcina Jakubowskiego, daje energię, dobry styl muzyczny i niesamowitą atmosferę na scenie.

Podróż muzyczna LIFTING suerte & fado, zaproponowana przez Elżbietę Walczak, to relaks, oddech, przestrzeń, zabawa i piękne wspomnienia.

Bilety na wydarzenie do nabycia w kasach teatrów i na www.kupbilecik.pl

Zapraszamy także na www.facebook.com/the.enamorada i na blog theenamorada.wordpress.com

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone