Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Nową propozycją spędzania wolnego czasu w Sandomierzu są baseny nawierzchniowe, które umiejscowione na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu stały się wspaniałą atrakcją w upalne dni lata. Otwarcie obiektów odbyło się 28 czerwca br.

   Hasło „bezpieczna woda” tak istotne podczas wakacyjnej przerwy było dla Jerzego Borowskiego Burmistrza Sandomierza myślą przewodnią podczas projektowania basenów, których realizacji podjął się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzięki takim obiektom letnia aktywność młodych ludzi w obrębie zbiorników wodnych jest odpowiednio zabezpieczona. Dwie niecki zaprojektowane zostały z myślą o użytkownikach w różnym wieku, którzy podczas upalnych dni w wodnej scenerii Wisły mogą korzystać z basenów od godziny 10.00 do 18.00.

  Jedna niecka ma wymiary 15 m na 8 m, druga zaś 12 m na 7 o głębokości 1,20 m i 0,60 m. Są to konstrukcje przenośne, po sezonie składane, nie wymagają wkopywania w ziemię, bowiem na specjalnych stalowych konstrukcjach umocowana jest folia PCV napełniona wodą. Zbiorniki basenowe wyposażone są we własny system filtracji i uzdatniania wody, obudowane są także drewnianymi pomostami, które zapewniają do nich wygodny dostęp.

  Cena dla korzystających jest również atrakcyjna, bilet ulgowy kosztuje 6 zł, zaś normalny 10 zł. Dzieci do lat 3 będą mogą bezpłatnie korzystać ze zbiornika opłatę w tym wypadku uiszcza opiekun malucha. Bezpieczeństwo podczas korzystania z basenów jest zapewnione dzięki profesjonalnej obsłudze ratowniczej. Kwestią dbania o czystość zajmuje się obsługa do technologicznego uzdatniania wody basenowej. Dodatkowe atrakcje na bulwarze to możliwość korzystania z dziecięcej zjeżdżalni, z boiska do siatkówki plażowej, małej plaży oraz leżaków z parasolami. Teren wokół basenów jest ogrodzony i monitorowany.

  Nowopowstałe baseny będą z pewnością doskonałą alternatywą do spędzenia czasu na świeżym powietrzu podczas słonecznych wakacji.

źródło: sandomierz.pl