Uczniowie Gimnazjum posłami XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 5 Grudzień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Krystyna, Sabina, Norbert
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


W konkursie związanym z rekrutacją do Sejmu Dzieci i Młodzieży rywalizowali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Na dedykowanej platformie zarejestrowały się 654 zespoły, z których, po analizie merytorycznej, zakwalifikowano 230, czyli 460 osób. I taka liczba posłów weźmie udział w XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Warszawie w dniach 31 maja i 1 czerwca 2014 r.
 
Zadaniem tegorocznych uczestników konkursu było przeprowadzenie w swoich szkołach i miejscowościach debaty skłaniającej do refleksji nad tym, co daje uczniom możliwość funkcjonowania w demokratycznym społeczeństwie europejskim. Jakie widzi dla siebie szanse, a jakie trudności i ograniczenia, w jaki sposób może uczestniczyć w życiu społeczno-politycznym Polski i Europy, a także jak zwiększyć aktywność społeczną i wyborczą koleżanek i kolegów.
 
Z tego zadania znakomicie wywiązali się uczniowie Gimnazjum Nr 1 im. Jana Długosza z kl. II a - Marcin Krakowiak i Daniel Piątek. Przeprowadzona przez nich debata pod hasłem "10 lat w UE, 25 wolności - czas straconych czy wykorzystanych możliwości?" z udziałem ekspertów: Dominiki Żak- Rosowskiej, Piotra Majewskiego, Jacka Dybusa, Wojciecha Dumina, Jolanty Krakowiak i Mieczysława Dygasa zyskała uznanie komisji oceniającej i zapewniła mandaty posłów. Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy!
 
Głównym organizatorem XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

źródło: sandomierz.pl
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone