Cyfryzacja w województwie świętokrzyskim - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 5 Grudzień 2020    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Krystyna, Sabina, Norbert
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

sandomierz

W związku z realizowanym w naszym kraju procesem przechodzenia z telewizji analogowej na sygnał cyfrowy uprzejmie informujemy, iż w województwie świętokrzyskim wyłączenie sygnału analogowego rozpocznie się  22 kwietnia 2013 roku i będzie realizowane w trzech etapach (22 kwietnia, 20 maja, 17 czerwca).

     Po ostatecznym terminie wyłączenia sygnału analogowego, tj. 17 czerwca br. mieszkańcy województwa świętokrzyskiego będą mogli odbierać telewizję naziemną jedynie w wersji cyfrowej, co poza oczywistymi zaletami nowoczesnego rozwiązania, niesie ze sobą także trudności dla osób, które dotychczas korzystały z sygnału analogowego i nie będą posiadały wiedzy na temat zakończenia emisji, bądź też nie będą potrafiły przystosować posiadanego sprzętu do odbioru sygnału cyfrowego.

    Od kilku miesięcy w ogólnopolskich mediach prowadzona jest kampania informacyjna, której celem jest uświadomienie mieszkańców w zakresie wyłączenia sygnału telewizji analogowej i konieczności przygotowania się do odbioru telewizji cyfrowej. Jednak z posiadanych przez nas informacji wynika, że nadal część osób nie podjęła żadnych działań w celu zapewnienia odbioru telewizji po wyłączeniu sygnału analogowego, a nadal wielu mieszkańców nie wie, że wyłączenie w ogóle nastąpi i będzie miało wpływ na odbiór telewizji naziemnej.

    Informujemy, że uruchomiono bezpłatną infolinię 800 007 788 dedykowaną procesowi cyfryzacji telewizji, przy pomocy której użytkownicy mogą uzyskać indywidualną pomoc dotyczącą odbioru telewizji cyfrowej. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Informacji udzielać będzie także Delegatura Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod nr telefonu: (41) 346 15 00. Ponadto informujemy o innych działaniach, które dotyczą procesu cyfryzacji telewizji:

 - Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji planuje dalsze emisje spotów telewizyjnych o wyłączeniach, audycje radiowe, publikacje w gazetach lokalnych i spacjalne dodatki w prasie ogólnopolskiej.

 - W akcję włączył się Minister Edukacji Narodowej. Dyrektorzy placówek edukacyjnych uzyskali informacje na temat procesu cyfryzacji i scenariusze lekcji z prośbą o ich wykorzystanie na zajęciach z uczniami i spotkaniach z rodzicami, co powinno umożliwić im udzielenie pomocy osobom gorzej radzącym sobie z urządzeniami RTV. 

 - Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej i Komendant Wojewódzki Policji informują o bezpiecznych zakupach i ostrzegają przed możliwością działania nierzetelnych sprzedawców bądź oszustów.

 - Delegatura Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Kielcach prowadzi badania dostępności i jakości sygnału cyfrowego na terenie województwa świętokrzyskiego oraz badania zgodności sprzedawanych dekoderów z obowiązujacymi w Polsce standardami.

 - Pomoc osobom starszym i nie w pełni sprawnym, dla których montaż badź przekierowanie anteny może być znacząco utrudnione, zadeklarował Związek Ochotniczych Straży Pożarnych i Związek Harcerstwa Polskiego.

 

Źródło: sandomierz.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone