Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W najbliższą sobotę, 9 listopada, o godz. 15.00 odsłonięte zostaną kolejne trzy Bydgoskie Autografy. Prezydent Rafał Bruski zaprasza bydgoszczan do udziału w uroczystości i towarzyszących jej atrakcjach.

Swoje podpisy, uwiecznione w formie płaskorzeźby, odsłonią w tym roku: Eleonora Harendarska, Jan Kulczyk i Zygfryd Żurawski.

Już od godz. 14.30 zapraszamy na ul. Długą (na wysokości ul. Batorego), która – przy okazji odsłaniania Bydgoskich Autografów – będzie hucznie świętować, a jej gospodarze przygotowują dla bydgoszczan wiele miłych atrakcji. Tuż przed godz. 15.00 na ul. Długą przybędą honorowi goście, czyli osoby, które w tym roku odsłonią swoje podpisy.

„Bydgoskie Autografy” po raz pierwszy odsłonięte zostały w 2007 r. i upamiętniły pięcioro przyjaciół naszego miasta: Irenę Szewińską, Jerzego Hoffmana, Adama Sowę, Rafała Blechacza i Zbigniewa Bońka. Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny. Utrwalone w płaskorzeźbie podpisy znanych bydgoszczan oraz osób związanych w sposób szczególny z naszym miastem, to forma ich docenienia i wpisania na trwałe do annałów Bydgoszczy. Do tej pory swoich tabliczek na ul. Długiej doczekały się 22 osoby.

Źródło: bydgoszcz.pl