Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę, 3 lutego koncert charytatywny z licytacją na rzecz dzieci z Hospicjum "Nadzieja". Wystąpią toruńscy artyści, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 i MDK.

Koncert, zatytułowany "Siła przyjaźni", zainicjowało Przedszkole Miejskie nr 2 im. Jana Brzechwy, a patronat honotowy nad wydarzeniem objęli prezydent Torunia Michał Zaleski i aktorka Ewa Błaszczyk, prezes Fundacji "Akogo?". Impreza, połączona z licytacją na rzecz hospicjum, odbędzie się w Dworze Artusa o godz. 17.00.

- Wielu z nas pamięta dzieciństwo jako chwile pełne radości, uśmiechu, beztroskiej zabawy, bezpieczeństwa. Jednak nie wszystkie dzieci mogą doświadczyć uczucia szczęścia i spokoju. Nie możemy być obojętni na problemy dzieci czekających na jakąkolwiek pomocmówi o idei koncertu Aleksandra Szlendak, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2.

W koncercie wystąpią znani toruńscy artyści: Bogdan Hołownia, Magdalena Cysewska, Michał Hajduczenia, Dariusz Bereski oraz Capella Thoruniensis z solistką Grażyną Nita. Przed publicznością zaprezentują się także dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz Sara Pach i "Baby Jagi" z Młodzieżowego Domu Kultury. Koncert poprowadzi Renata Puzdrowska.

W styczniu 2013 r. minął rok od śmierci Ołeny Bożemskiej, twórczyni i wieloletniej dyrektorki Hospicjum "Nadzieja",. Zasłużona mieszkanka Torunia, społecznik, laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Torunia, zmarła 9 stycznia 2012 r. po długiej chorobie. Z jej inicjatywy w 1996 r. powstała Fundacja Społeczno - Charytatywna "Pomoc Rodzinie i Ziemi", która w 2002 r. utworzyła Hospicjum dla Dzieci „Nadzieja”, a w 2007 r. Oddział Pielęgnacyjno-Opiekuńczy im. Jana Pawła II. Placówka przy ul. Włocławskiej 169b sprawuje opiekę medyczną i rehabilitacyjną nad grupą około 40 dzieci nieuleczalnie chorych z Torunia i okolic - część w formie opieki domowej, część stacjonarnej. Niestety kontrakty z NFZ nie zapewniają wystarczających funduszy na działalność hospicjum, które boryka się z problemami szczególnie w okresie zimowym, kiedy budynek wymaga ogrzewania. Potrzebne jest wsparcie finansowe, a także dary materialne, jak np. rolety, meble, odzież dla dzieci czy bilety komunikacji dla wolontariuszy. W sprawie potrzebnej pomocy można się skontaktować: tel: 56 652-05-49, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Wpłat można dokonywać na konto: Bank Zachodni WBK S.A I o/Toruń 21 1090 1506 0000 0001 0385 1201

 

Źródło: www.torun.pl